Національну галерею Лондона підсвітили прапором Франції [ Редагувати ]
Загалом вшанувати пам'ять жертв терактів 7-9 січня на вулиці французьких міст вийшли більше 3 з половиною мільйонів людей.
У самому Парижі хода зібрала майже півтора мільйона учасників. Міністерство внутрішніх справ назвало акцію безпрецедентною.
За безпекою стежили понад п'ять з половиною тисяч поліцейських та військових.
Подробиці - в матеріалі Оксани Шнайдер.
На площу Республіки вийшло більше півтора мільйона людей, тут французи, українці, турки, британці. Про це свідчать прапори, які розвіваються у повітрі. "Марсельєза" і таблички з написом - "Я - Шарлі".
Таким є девіз ходи. Париж у цей день став столицею світу - ще перед "Маршем єдності" заявив президент Олланд. Він на чолі ходи. Поряд з ним близько 40 лідерів світу, серед них і український президент - Петро Порошенко.
"Ми збираємо усіх наших союзників, щоб обговорити, як протистояти цьому жорстокому екстремізму по всьому світі. Тільки діючи разом, обмінюючись інформацією, використовуючи загальні ресурси, ми зможемо перемогти тих, хто бореться з нами і нашими фундаментальними цінностями. Цього дня - ми всі громадяни Франції. Я - громадянин Франції, і ми солідарні з французьким народом", - заявив Ерік Холдер, генпрокурор США.
Франція вшановує жертв терактів і разом з тим демонструє свою солідарність в боротьбі з тероризмом, який лишив кривавий і болючий слід в історії країни. Сьомого січня під час редакційної наради ісламісти розстріляли 12 працівників паризького журналу "Шарлі Ебдо".
Двома днями пізніше терорист Амеді Кулібалі взяв у заручники відвідувачів столичного кошерного супермаркету. Бойовик убив четверо людей. Його застрелила поліція під час звільнення заручників. Ліквідували правоохоронці і братів Куаші, яких підозрюють у нападі на сатиричне видання.
"Усі стурбовані, - не лише Франція, - люди усієї планети. І це означає, що ми солідарні. Ми прийшли сюди, щоб довестИ: Франція - гостинна країна, тут поважають один одного, незалежно від релігійної приналежності", - говорить Мббакопяаяа Сейду, громадянин Камеруну.
"Я дійсно боялася йти на марш, проте вирішила, що маю таки бути тут, попри небезпеку. Адже нам потрібно підтримати один одного в цей нелегкий для Франції час", - говорить Аріанн Джозеф, сирійка, жителька Франції.
Аналогічні марші, по всій країні, зібрали ще близько двох мільйонів учасників. Солідарний з Францією був і увесь світ. Майже 20 тисяч демонстрантів прийшли на акцію в Берліні, стільки ж у Брюсселі.
У столиці Великої Британії символічно освітили найвизначніші пам'ятки міста - Національну галерею і Тауерський міст - кольорами французького прапора.
Єдність з французами проявили навіть за океаном - близько тисячі людей вийшли на вулиці Буенос-Айреса. Відгукнувся і арабський світ - жителі ліванського Бейрута зібралися разом, щоб висловити свій протест тероризму.
Оксана Шнайдер, Новини, телеканал "Інтер".