"Якщо знайдуть, то разом": як запоріжці вибирались із полум’я та завалів [ Редагувати ]
Запоріжжя оговтується після масованої атаки дронами. Окупанти вдарили по місту безпілотниками напередодні. Поранені 20 людей. Вісьмох - ушпиталено. Під час удару постраждали й військові роти охорони ТЦК. В обласному центрі пошкоджено десятки будинків, автівки, понівечена будівля місцевого університету. Більше про наслідки обстрілів та стан поранених - репортаж Інни Гогой.
Запоріжжя після чергового масованого обстрілу - у вогні та диму. Напередодні вранці окупанти атакували місто дронами. У цей час на вулицях було повно людей. Поранення дістали 20 містян. Першу допомогу постраждалим парамедики надавали просто неба.
Серед травмованих є і військові з роти охорони ТЦК. Загалом у лікарнях залишаються вісім постраждалих. Стан усіх пацієнтів медики оцінюють як середньої тяжкості.
Тетяна, завідувачка відділення екстреної медичної допомоги Запорізької лікарні:
З поєднаними травмами, таким як, закриті черепно-мозкові травми, струс головного мозку, акубаротравми, опіки верхніх та нижніх кінцівок, уламкові поранення.
Людям, які опинилися в епіцентрі ударів, оговтатися допомагали й психологи ДСНС.
Юлія Баришева, керівниця відділу зв'язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС у Запорізькій області:
У головному управлінні ДСНС працюють кризові психологи, які вміють надати допомогу людині в перші хвилини стресової ситуації, тобто людина може впасти в ступор і це потім дуже складно піддається лікуванню.
Після обстрілу у місті спалахнули численні пожежі: горіли житлові будинки, адмінбудівля, корпус одного із вищих навчальних закладів. Ліквідовувати займання вогнеборцям заважали постійні сирени та спекотна вітряна погода.
Іван Федоров, голова Запорізької обласної військової адміністрації:
Пошкоджено десятки будинків, також 1 з корпусів університету, зараз відбувається ліквідація наслідків після ворожих влучань, горить покрівля і скоріш за все декілька поверхів точно доведеться розбирати.
На руїни та згарище перетворилася і домівка Рената. У дворі ще й досі палає гараж. Полум'я намагається дістатися і знищених вибухом кімнат. Чоловік каже, під час обстрілу був на роботі в іншому кінці міста. Додому примчав, щойно дізнався про те, що сталося.
Ренат, житель Запоріжжя:
Мама дзвонить, каже, мене приспало. Ну все, я зірвався, прилетів сюди, приїхав, тут тільки все почалося. Тут все ще ціле було. Сусіда ми з розбитого вікна витягли, один собака тут залишився. У мене там дві кішки, там була купа кошенят, всі розбіглися.
До фундаменту зруйнована й хата пана Георгія. Чоловік розповідає, на облаштування будинку витратив чимало сил та коштів. Тепер усе знищене - під завалами залишилися речі та документи.
Георгій, житель Запоріжжя:
Там нічого живого не залишилось. Все, які масштаби, про що зараз можна казати. Зараз час такий тяжкий і залишитись без нічого, все, от повірте, я стільки років тягнувся, тягнувся. Взагалі не гуляв, не відпочивав, за кордон не їздив - нічого, тягнувся, щоб будинок звести.
Будинок, в якому мешкає пані Валентина, витримав ворожий удар. Але від вибуху тут повилітали вікна, потрощило двері та покрівлю. На землі - уламки скла та черепиці ще часів старого Олександрівська. 83-річна пенсіонерка каже, від обстрілів разом з чоловіком ховалася у коридорі.
Валентина, жителька Запоріжжя:
Ми тільки поснідали, ну, були в хаті, в кімнаті були, почули звук, вийшли до коридору, взялись за руки, кажу, якщо оце нас так разом і знайдуть.
Масштаби пошкоджень фіксує спеціальна комісія. Фахівці обстежують побиті будинки та реєструють мешканців. Заявки щодо понівеченого житла приймають і у мобільних пунктах. Волонтери привезли на місце гуманітарну допомогу та будматеріали.
Олександр Кравченко, голова міської організації Товариство Червоного Хреста України:
Проводимо збір даних, що потрібно, яка саме допомога потрібна в цей час людям. Можемо надати плівку для замість покрівлі, вона така як брезент і надаємо ОСБ по 5 листів на кожну людину, яка постраждала.
Ліквідація наслідків обстрілів тривала весь день. Натепер відомо, що побиті півсотні будинків, заклади освіти та будівля місцевого музею.