Влучання з десятків кілометрів: нацгвардійці опановують зброю майбутнього [ Редагувати ]
Їхній фронт - небо, і вони мають бути там господарями. Задля цього вже не достатньо просто навчитися керувати дроном. Бо технології не стоять на місці. Наш наступний сюжет про закарпатських нацгвардійців. Вони відточують майстерність управління безпілотниками й навчаються виконувати найскладніші завдання.
Зокрема, вражати ворожу техніку на великій відстані та знищувати повітряні цілі.
Навчання починається зі знайомства з безпілотниками. Деякі з гвардійців уже мають досвід управління дронами.
Позивний "Клевер", оператор БпЛА:
У мене вже була початкова, але все ж таки підготовка. Вдома мав свій дрон, пульт, окуляри. Дивився відео, тренувався. Тож, коли потрапив у свою частину, то вже мав деякі навички. Це мені допомогло швидше адаптуватися в новому колективі. Багато задач уже були знайомі.
Дехто з бійців уже виконував навіть бойові польоти. І має перші успіхи.
Позивний "Бакс", оператор БпЛА:
У перший день я зміг вразити "буханку". Хоч і відео було дуже погане, але вийшло. Це була неймовірна радість і початок моєї впевненості. Зрозумів, що можу робити цю роботу і робити її добре.
Навчання нацгвардційців складається з кількох етапів. Спершу бійці тренуються на симуляторах.
Богдан Мицан, начальник відділення безпілотних систем НГУ:
Хлопці можуть на симуляторах відпрацьовувати вправи, вчитися літати на FPV-дронах, що, в принципі, нам дає можливість не втрачати цей матеріальний ресурс у вигляді дронів і вже до реальних польотів безпосередньо на БпЛА хлопці готові й вправно виконують задачі.
Заняття відбуваються під керівництвом досвідчених інструкторів. За плечима Сергія Зайченка – десятки відбитих штурмів росіян під Бахмутом і Покровськом. І тепер він допомагає товаришам теорію застосувати на практиці.
Сергій Зайченко, головний сержант взводу НГУ:
Коли вже хлопці мають певні навички, після того, як вони проходять навчання на симуляторах, ми їх можемо вивести вже в ті умови, які реально наближені до бойових умов.
Уже після тренувань нових дронарів направляють у бойовий підрозділ. Там відпрацьовуватимуть навички в умовах реального бою.
Позивний "Бакс", оператор БпЛА:
Майбутнє дійсно за дронами, вони вирішують на полі бою абсолютно все. І піхоту, і техніку є можливість уразити ще на підході, тобто на далекій відстані за десятки кілометрів. Я вважаю, що саме дрони вирішать кінець цієї війни.
Тож попереду у закарпатських нацгвардійців – навчання і багато практики вже на передовій, де кожне влучання - це ще один крок до перемоги.