Сороса вважають головним лоббістом допомоги Україні [ Редагувати ]
У Давосі триває Всесвітній економічний форум.
Напередодні впливові політики та бізнесмени робили прогнози та сперечалися, яким буде рік 2015-й. А ще на форумі у Швейцарії дебютував київський міський голова Віталій Кличко.
Що принесе нам рік прийдешній та чого бояться сильні світу цього - розкажуть наші кореспонденти.
Що загрожує миру? Розмови про війни, кібер-тероризм та демографічні потрясіння.
На другий день Давоського форуму політики та бізнесмени обговорювали можливі ризики у 2015-му. Більшість питань так і не отримала відповідей. Навіть суто економічні, наскільки стабільним буде євро? і що робити з цінами на нафту?
Непередбачуваність внесла політика, яка остаточно сплутала карти фінансистам. Найкращі аналітики не можуть спрогнозувати розвиток подій на Сході України і подальші плани Росії.
Про те, що Кремль порушив післявоєнний порядок у Європі, говорила й канцлер Німеччини Ангела Меркель. Вона пригадала будапештський меморандум та мінські домовленості. Тому санкції Євросоюзу й надалі залишатимуться "в силі". Доки Росія не змінить свою політику щодо України.
"Анксія Криму, це не просто анексія. Це очевидне порушення усьогО, що давало змогу нам жити мирно після Другої Світової війни. Це, насамперед, непорушність кордонів та повага до територіальної цілісності", - зазначіла Канцлер Німеччини Ангела Меркель.
Увагу учасників форуму привернув Віталій Кличко, який був у складі української делегації. Європейських політиків і бізнесменів цікавило, чи справляється Віталій з новою роллю.
У підсумку, столичний голова зірвав оплески у Давосі. Порівняв бій із тероризмом, який відбувається в Україні, із боксерським боєм.
"Всі розуміють, що без підтримки зброєю, без медіа підтримки та пропаганди, без фінансової допомоги цей конфлікт ніколи б не набув таких масштабів. І нині ключовим завданням є перекриття кордону з Російською Федерацією і припинення поставок зброї", - повідомив Київський міський голова Віталій Кличко.
Сьогодні у Давосі запланований, так званий "український сніданок". Обговорюватимуть реформи, які в нашій державі необхідно провести, та співпрацю українських міністрів - іноземців із чиновниками з ЄС.
Відомо, що у дискусії візьмуть участь колишній голова Єврокомісії Баррозу та авторитетний дипломат Карл Більдт. Імовірно до них приєднається мільярдер Джордж Сорос.
У давоських кулуарах його називають головним лоббістом міжнародної фінансової допомоги Україні.
Дмитро Євчин, Дмитро Анопченко, Сергій Коваль, Новини, телеканал "Інтер"