Депутат Держдуми порадив росіянами менше їсти [ Редагувати ]
Надати Україні летальну зброю - знову закликав президента США сенатор-республіканець Джон Маккейн.
Він заявив - це шанс для Обами продемонструвати свою рішучість.
Якщо він цього не зробить, це буде чіткою ознакою слабкості американського лідера, як для Путіна, так і для потенційних агресорів у всьому світі.
Сенатор переконаний - санкції та низькі ціни на нафту вдарили по російській економіці. Однак не змогли зупинити Путіна. А тому українцям необхідно допомогти зброєю, щоб вони могли протистояти вторгненню агресора.
І про інші події - далі в нашому огляді.
ЄС планує збільшити гуманітарну допомогу для України. Перш за все це стосується переселенців, які постраждали від російської агресії на Донбасі. На початку наступного тижня в Україну приїде Єврокомісар з гуманітарної допомоги Христос Стиліанідес.
Він відвідає Київ та Дніпропетровськ, аби перевірити, як допомогли біженцям вже надані 76 мільйонів доларів.
******
У Росії заощадять на жінках - пенсіонерках. З наступного року їм збираються зменшити виплати на 20 відсотків. Міністерство праці і соціального захисту запропонувало уряду нову методику розрахунку періоду виплати накопичувальної пенсії.
Згідно з ним, чим довше людина живе на пенсії, тим менше отримує щомісяця. Оскільки жінки в Росії живуть довше і працювати припиняють раніше, то й отримуватимуть на 20 відсотків менше.
******
Немає грошей - менше їжте. Таку пораду дав росіянам депутат від "Єдиної Росії" Ілля Гаффнер. Ціни на продукти у Федерації за рік зросли щонайменше на 25 відсотків.
"Якщо не вистачає коштів, потрібно згадати, ми ж всі росіяни, російські люди, пройшли і голод, і холод. Треба просто задуматися про власне здоров'я і менше харчуватися, наприклад", - говорить Ілля Гаффнер, депутат Держдуми
******
У Кремлі більше не подаватимуть на офіційних прийомах іноземні продукти та імпортний алкоголь. Управління справами російського президента повністю відмовилося від закупівель продовольства за кордоном, через санкції.
У серпні минулого року Росія обмежила імпорт продуктів з країн, які ввели проти неї санкції. Із США, держав ЄС, Канади, Австралії і Норвегії заборонено, зокрема, ввозити яловичину, свинину, фрукти, птицю, сири та молочну продукцію.
******
За окупацію Криму заплатить і влада і звичайні громадяни. Російський прем'єр-міністр Дмитро Медведєв на засіданні уряду заявив, що рішення "приєднати" півострів було "усвідомленим вибором" не тільки керівництва країни, а й усього російського народу.
Через санкції та обвал цін на нафту країна витратить на антикризові заходи майже півтора трильйона рублів - із держбюджету. Золотовалютні резерви Росії вже скоротилися до шестирічного мінімуму. Тим часом від анексії страждають і самі кримчани. Американська інтернет компанія Google обмежила доступ до ряду своїх сервісів для жителів окупованого півострова.
Адже вести з ними фінансові розрахунки стає дедалі важче.