Чи переможе Путін свого головного конкурента - апатiю виборцiв? [ Редагувати ]

Президентську кампанiю в Росiї називають передбачуваною, а тому не дуже цiкавою. Лiдер - один, Володимир Путiн. Рейтинг його конкурентiв на кiлька порядкiв нижчий, i тому у сьогоднiшнього голосування лише двi iнтриги: скiльки виборцiв прийде на дiльницi та хто стане другим?
Росiян заохочують до участi у виборах усiма доступними методами. Бiля дiльницi - кiлька молодикiв iз запрошеннями взяти участь у лотереї. Проголосував - маєш шанс виграти коштовний приз: авто, квартиру, або подорож до екзотичної країни. Чи то лотерея допомогла, чи то росiяни полiтично свiдомi, але побоювання, що явка може бути занизькою не справджуються: лише у першiй половинi дня проголосували 52 i шiсть десятих вiдсотка виборцiв.
Олександр Вешняков, голова Центрвиборчкому Росiї: "Если сравнить парламентские выборы, мы имеем тенденцию выше, примерно, на 8 процентов. Тогда было 34 и 1 десятая".
Таке нечасто буває на виборах - усi кандидати, за винятком одного, йдуть на дiльницi голосувати за себе, навiть не сподiваючись на перемогу. У лiпшому разi, можуть прийти другими.
Iрина Хакамада, кандидат у президенти Росiї: "Не, ну настроение у меня хорошее..."
Два головних претенденти на друге мiсце зустрiлися на однiй виборчiй дiльницi. Сергiй Глазьєв та Микола Харитонов живуть поруч, у депутатському будинку. Харитонов проголосував трохи ранiше i Глазьєву довелося опускати в урну свiй бюлетень пiд побажання успiху вiд свого конкурента.
Володимир Путiн голосує на дiльницi, що обладнана за останнiм словом технiки. Урни - електроннi. Опустив бюлетень - i комп'ютер одразу врахував твiй голос. Поки що таких дiльниць лише пiвтисячi на всю Росiю. Путiн iз новою технiкою впорався швидко.
З усiх кандидатiв вiн єдиний, хто не збирається ночувати у своєму штабi. Ввечерi лише на пiвгодинки заїде на Красну площу, 5, де працює його команда, а потiм - спати, аби не порушувати розпорядок дня. Що це, як не демонстрацiя впевненостi у своїх силах?
Володимир Путiн, президент Росiї: "Спалось? Как обычно. И не потому, что мне безразлично, что происходит вокруг. Просто неприлично было бы привлекать к себе внимание как-то. Надо было 4 года до этого заниматься проблемами. Показывать, что ты знаешь проблемы людей, готов их решать. А будешь ли продолжать работу - это будет ясно в результате выборов".
За останнiми прогнозами соцiологiв, сьогоднi за Путiна проголосують близько сiмдесяти вiдсоткiв росiян. Це при тому, що сам Володимир Володимирович агiтацiї не вiв - продовжував виконувати свої президентськi обов'язки. Хоча, iз дещо передвиборним акцентом: кiлька разiв з'явився перед камерами у вiйськовiй формi, вiдкрив автошлях, що з'єднав Далекий Схiд Росiї iз європейською частиною. Та послав у вiдставку уряд Михайла Касьянова, аби новий прем'єр - Михайло Фрадков - змiг представити нову команду, яка здiйснюватиме президентськi реформи пiсля 14 березня.
Сергiй Марков, директор Iнституту полiтичних дослiджень Росiї: "Первая причина этого - то, что Путин очень хорошо выполняет свою работу и он находится в середине этой работы, избиратели хотят, чтобы он продолжал делать эту работу. Второе - это провал тех сил, которые рождены эпохой Ельцина и сейчас переживают колоссальные кризис".
Для решти кандидатiв цьогорiчна президентська кампанiя - лише репетицiя виборiв 2008 року. Вони сподiваються, що тодi матимуть бiльше шансiв на перемогу. Мабуть, тому КПРФ та ЛДПР висунули претендентами третiх осiб. I якщо комунiст-аграрiй Микола Харитонов намагався грати роль самостiйного зрiлого полiтика, то Олег Малишкiн не приховував - вiн лише дублер-статист свого патрона.