Євродепутати приїздять на засідання лише за комісійними? [ Редагувати ]

Про жорсткий контроль за дiяльнiстю депутатiв з боку громадськостi говорять не лише в Українi. Минулого тижня справжнiй скандал спалахнув у Європарламентi. Один з народних обранцiв дав інтерв'ю кiльком австрiйським та нiмецьким виданням i заявив, що його колеги приїжджають до Страсбурга чи до Брюсселя - засiдання парламенту проходять в обох мiстах - лише для того, аби отримати добовi. За словами Ганса-Петера Мартiнса, вiн має докази, що депутати забирали грошi i... спокiйнiсiнько вирушали додому, не переймаючись проблемами, якi розглядали у залi. Iншi парламентарiї порадили Мартiну подумати - що гiрше - прогулювати засiдання чи шпигувати за колегами.
Прокинувся, привiв себе до ладу - запиши своє прiзвище у список на отримання добових - неписане правило депутатiв Європарламенту на сесiї. Немає пiдпису - прощавайте 262 євро. Саме стiльки отримує кожний депутат за кожний сесiйний день. Чому так багато? Розмiр зарплатнi у парламентарiв з рiзних країн - рiзний. А 262 євро щоденно - гарний привiд не ображатися на долю.
Про те, що деякi депутати бiльше дбають про наповнення власної кишенi, нiж про загальний добробут, керiвництво ЄС, та й пересiчнi громадяни здогадувались давно. Але доказiв не мали. Аж тут з'явився "Таємний агент справедливостi", як його вже тиждень називають у парламентi.
Ганс-Петер Мартiнс в iнтерв'ю газетi "Бiльд": "Якось я побачив, що депутати записують себе у список для отримання добових i одразу вiд'їжджають, навiть ще до початку засiдання. I тодi я став придивлятися пильнiше".
Починаючи з 2001 року депутат з Австрiї Ганс-Петер Мартiнс, його помiчники та секретарка уважно стежили за народними обранцями. Зiбрали на них досьє i навiть класифiкували. Тож, за Мартiнсом, є 3 види депутатiв - прогульникiв.
1. Прогульники звичайнi. Приїздять до Страсбурга рано вранцi. Швиденько реєструються i повертаються додому. Заробiток - 262 євро.
2. Прогульники вихiдного дня. Залишаються ночувати з четверга на п'ятницю. Зранку розписуються i отримують грошi за день, коли засiдання не проводяться взагалi. Заробiток - також 262 євро.
3. Прогульники особливо небезпечнi. З'являються пiзно ввечерi i одразу реєструються, наступного дня сидять у парламентi, а на ранок вiд'їздять. Пiдписи - три, робочий день - один. Заробiток - 786 євро.
Спостережливий Мартiнс нарахував 7200 подiбних випадкiв та повiдомив, що серед прогульникiв усiх видiв часто-густо зустрiчаються депутати з Нiмеччини - таких 57. Ображенi парламентарi одразу написали вiдкритого листа. Ну не було їх у сесiйному залi - той що! Можливо, вони перебували у бюро чи де iнде. Скрiзь Мартiнс перевiрити ж не мiг! А якщо i є у нього свiдчення, що пiдпис був, а депутата й з лiхтарями не вiдшукали, так вони, напевне, наклеп. I Робiн Гуда, який протягом останнiх 3 рокiв таким чином старанно дбав про додатковий заробiток парламентарiв, неодмiнно знайдуть.
Вiдкритий лист нiмецьких депутатiв Європарламенту головному редактору газети "Бiльд": Якщо справдi з'ясується, що пiдписи пiдробили, ми повернемо грошi, а злочинця потрiбно буде притягти до вiдповiдальностi. Ми сподiваємося, що вiдповiднi документи з доказами щодо зловживань буде передано до контролюючих iнстанцiй".
Знову вiдвiдати виборчi дiльницi європейцям доведеться вже у червнi. В iнформацiйний центр ЄС в Берлiнi щоденно приходять сотнi людей, аби побiльше довiдатися про Євросоюз, а останнiм часом - i про вибори.
Про нових членiв Маргарета Хальтенвангер розповiдає охоче. I про новий Європарламент, у якому буде на 106 депутатiв бiльше, нiж дотепер. А ось про деякi речi фрау Хальтенвангер вважає за доцiльне промовчати. Наприклад про те, що парламентарiї з країн колишнього соцтабору - матимуть зарплати меншi, нiж у колег. I, напевно, бiльше приводiв для застосування власної кмiтливостi.