Конституційний Суд має бути незалежним - Отто Депенхойєр [ Редагувати ]
Конституційну реформу в Україні необхідно починати з реальної незалежності Конституційного Суду України, вважає експерт з конституційного права, професор Кельнського університету Отто Депенхойєр. Про це він заявив під час круглого столу, організованого у Києві Агентством модернізації України.
"Знадобляться численні реформаційні кроки, багатогранна роз’яснювальна робота та не в останню чергу – багато часу для того щоб наблизити Конституцію та конституційну юрисдикцію України до ЄС" - зазначив Отто Депенхойєр.
Отто Депенхойєр головував під час круглого столу, організованого Агентством модернізації України. Численні експерти з конституційного права прийняли запрошення та зібралися в "Українському домі" на Європейській площі у Києві.
Захід було присвячено Конституції та питанням конституційної юрисдикції в Україні. У цій сфері Отто Депенхойєр є одним з визнаних європейських експертів.
Україна - країна з двома обличчями
Отто є професором факультету права у Кельнському університеті, його науковими інтересами є теорія держави та конституційного права, правова та політична філософія, а також історія права та конституції.
Отто Деперхойєр розглядає Україну як "країну з двома обличчями": "з одного боку, українці характеризуються патріотизмом, з іншого - широко поширеною недовірою до законів і держави, причиною якої є тотальна і всепроникна корупція".
Саме тому завданням усіх проектів у сфері конституційної реформи в Україні повинне стати "зміцнення довіри громадян до держави та до представників влади", - сказав Депенхойєр.
Також Отто Депенхойєр наголосив на важливості інтеграційного ефекту Конституції, для реалізації якого потрібні наступні умови.
"Лише з незалежності судів може зрости влада закону, лише влада закону зміцнює довіру, лише впевненість громадян стабілізує та легітимізує політичну владу", - вважає експерт
Як приклад основоположних заходів з відновлення довіри до держави Отто Депенхойєр назвав надання можливості для конституційних скарг від окремих громадян.
"Надаючи таку можливість, держава дозволяє, а отже гарантує можливість правового захисту проти себе самої. Таким чином держава гарантує, що її громадяни зможуть оскаржити незаконність тих чи інших рішень у державних судах", - сказав він.
Програма модернізації України
Говорячи про мотивацію до проведення серії круглих столів в Україні, Президент АМУ Міхаель Шпінделеггер зазначив: "Ми слухаємо, ми хочемо зрозуміти та навчитись. Результати будуть відображені у Програмі модернізації України, яка буде представлена українській та західноєвропейській громадськості восени 2015 року".
Наступний круглий стіл на тему "Верховенство права" відбудеться у Києві 22 липня 2015 року під керівництвом Лорда Кена Макдональда.
Агентство модернізації України – це неурядова організація, головний офіс якої знаходиться у Відні. АМУ об’єднало видатних політиків, науковців та експертів з Європейського Союзу.
Вони разом з українським громадянським суспільством працюють над пошуком рішень задля майбутнього України. Метою діяльності є економічна підтримка України.
Як повідомляли раніше podrobnosti.ua Конституційний суд відклав розглянення закону про люстрацію через тиск.