Буковинці рятують солдат від голоду домашніми стравами [ Редагувати ]

Вони не сплять по кілька діб: смажать, варять і випікають. Уже рік волонтери на Буковині готують домашні страви для солдатів.
5 тонн смаколиків сьогодні відправили на передову: свіже м'ясо, рибу, консервацію та випічку. Про патріотів із великим серцем дивіться у нашому наступному матеріалі.
16-річний Богдан старанно запаковує хлібини в картонні коробки. Він - наймолодший серед волонтерів у Заставні. Свої літні канікули проміняв на волонтерську кухню.
"Я не можу піти ще до війська - захищати Батьківщину. Тому я своєю роботою тут хлопцям там, щоб вони не втрачали надії", - розповів волонтер Богдан Попов.
300 кілограмів свіжої випічки, кількасот літрів консервації і тонна м'ясних делікатесів. Місцеві жителі більше місяця збирали кошти - щоб усе це відправити. Показують фірмову страву - запечену рибу.
"Є коропи, оце є амур - білий амур. Є більші-менші. Навіть товстолоб, бачите, вона чуть-чуть підморожена вся, бачите?" - розповіла волонтер Жанна Вікірюк.
Заставнівські волонтери зізнаються: їхня робота відточена до найменших деталей. У кожного тут свої обов'язки: поки жінки пораються на кухні, чоловіки все сортують та запаковують.
"Закатуємо нашу консервацію - це є голубчики з печі, гарячі, свіженькі. Закатуємо в трилітрові баночки. Тобто, це готовий продукт для споживання в готовому вигляді або гарячому. Аналогічно закатуємо гречку" - розповідає волонтер.
Допомагати солдатам місцеві жителі почали восени минулого року - вже відправили 11 вантажівок з домашніми смаколиками. Кажуть, на фронті хлопців не ділять на своїх та чужих.
"В нас немає підрозділу - ми на всіх, кого зустрічаємо на напрямку, всім аж до передової. Для нас не має значення хто ці люди. Саме головне, що вони захищають нашу землю!" - розповіла волонтер Марія М'якота.
Волонтери заспокоюють, попри спеку - їжа не зіпсується. Всі продукти спершу заморозили, а вантажівки - обладнали холодильними подушками.
Наступну партію домашньої смакоти планують відправити вже у вересні. Кажуть: готуватимуть - аж поки хлопці не повернуться. З перемогою.