На Тернопільщині у бійці за храм постраждали міліціонери [ Редагувати ]

Масовою бійкою закінчилось богослужіння в одному із храмів на Тернопільщині. Вже кілька місяців віряни не можуть поділити церкву. Одні хочуть залишитися під покровом УПЦ. Інші - перейти до УПЦ КП. В ситуації розбирались наші кореспонденти.
Струс головного мозку, забої та синець. Так для Зої Ковальчук закінчилось богослужіння в місцевому храмі. Куди вона прийшла із сім'єю на сповідь.
"Я закрила хвіртку, вона хвіртку хотіла на себе відкрити. Я втримала, не впустила. І вона мене стукнула в око", - говорить Зоя Ковальчук, жителька Катеринівки.
Дісталось жінці від сусідки. Вже кілька місяців у Катеринівці не можуть дійти згоди - кому має належати церква - УПЦ чи УПЦ КП. Навіть збирали підписи. Голоси розділилися.
"Ми маємо типовий договір з 1946 року з нашою громадою на користування храмом. Це територія нашої громади. Ми маємо повне право знаходитись в цьому місці", - пояснює ігумен Геронтій, намісник Загайського чоловічого монастиря УПЦ.
Вирішити конфлікт взявся губернатор: зобов'язав проводити богослужіння почергово. Зранку - для вірян УПЦ, після обіду - УПЦ КП. Однак поступатися ні ті, ні інші не хочуть.
Під час чергової сутички на допомогу покликали міліціонерів та представників "Правого сектору". Останні підтверджують: до храму приїжджали. Однак у ситуацію не втручалися.
"В певний момент нам приходиться виконувати функції міліції. В якихось суперактивних сутичках ми участі не приймали, то і постраждалих з нашого боку немає", - говорить Василь Лабайчук, керівник ДУК "Правий сектор"в Тернопільській області
Однак на офіційному сайті "Правого сектору" йдеться про "відвоювання ще однієї церкви на Тернопільщині.
Тим часом представники Київського патріархату - забарикадувалися усередині храму і звільняти його не мають наміру.
За фактом бійки в міліції відкрили кримінальне провадження.
"В нас на сьогодні є 8 поранених працівників міліції, троє з переломами середньої тяжкості тілесні ушкодження. Ми зараз збираємо весь відеоматеріал, щоби розібратися хто спровокував, хто винен", - говорить Олександр Богомол, начальник УМВС України в Тернопільській області.
Парафіяни мають порозумітися, кажуть в сільраді.
"Мені не важливо, яка конфесія, хто до якої церкви ходить. Можна все мирним шляхом, якби люди хотіли йти на переговори, домовитися", - говорить Вікторія Дрель, Катеринівський сільський голова.
Як варіант вирішення конфлікту у сільраді пропонують одній з конфесій проводити служби в приміщенні колишньої музичної школи. Кому саме туди переїжджати - спробують вирішити сільські депутати, під час сесії наприкінці вересня. Долучився навіть настоятель Української православної церкви - блаженніший митрополит Онуфрій.
Він написав листа до президента. Просить вплинути на ситуацію, коли у міжконфесійні стосунки втручаються представники радикальних політичних сил і розпалюють таким чином силове протистояння