Вулицю у Києві залишать без опалення через борги [ Редагувати ]


Сьогодні у Києві житлові будинки почнуть підключати до опалення. Але героїв нашого сюжету повідомили ані гарячої води, ані опалення в їхніх оселях не буде. Через борг столичного електро-механічного заводу, на балансі якого перебувають їхні будинки. Чи дочекаються мешканці тепла цього року з'ясовували наші кореспонденти.
Катерина мешкає майже в самому центрі Києва. Але гріє воду на плиті в каструлі. З крану гаряча вода не тече вже три місяці. Хоч Катерина завжди справно оплачувала всі комунальні рахунки.
"Нам не присилають квитанції наш завод, але ми платимо на той самий розрахунковий рахунок, який є, ми не хочемо накопичувати борг", - сказала Катерина Іванова мешканка будинку №79 на вул. Лук'янівській
Разом з Катериною без гарячої води сидять усі мешканці двох багатоповерхівок на вулиці Лук'янівській. Обидві на балансі Експериментального механічного заводу. Гроші за ком-послуги люди віддають заводу, а той має перераховувати їх далі. Але система дала збій, і завод заборгував Київенерго майже 400 тисяч гривень. Від керівників підприємства жодної відповіді.
"На заводі немає ніякого кервництва, телефон відключено, ми не можемо нічого добитися", - сказала Алевтина Петрівна мешканка будинку №81 на вул. Лук'янівській
"Ми ходили, двері закриті там. там велика залізна варто двері, вона закрита. дзвінка немає, телефони не відповідають. ми вже написали туди два листи, які без відповіді залишилися", - сказала Катерина Іванова мешканка будинку №79 на вул. Лук'янівській
З пресою розмова теж не склалася.
Утім отримати коментар одного з акціонерів підприємства все ж вдалося. Рубен Арутюнов заявив, борг створили самі мешканці. Але жодного документу на підтвердження своїх слів не показав. Список боржників, які зазвичАй розвішують біля входу в під'їзд, - Арутюнов назвав таємною інформацією.
"Не платили дуже тривалий час, роками, мінімум одна третина таких недобросовісних, а через них страждають всі інші", - сказав Рубен Арутюнов акціонер ПАТ "Експериментальний механічний завод"
Люди намагалися вирішити проблему, домовившись безпосередньо з постачальником послуг. Але в Київенерго кажуть це неможливо. Адже угода укладена не з мешканцями будинків, а із заводом. У столичній мерії радять створити ОСББ. І подальші переговори вести вже від імені цієї структури.
"Сусіди можуть зібратися, провести збори і на зборах вирішити хто може управляти тим чи іншим будинком. І це треба робити для того щоб іти від таких неналежних балансоутримувачів", - сказав Петро Пантелеєв заступник голови КМДА з питань ЖКГ
Усім, хто справно платить за комуналку, але все одно залишається без гарячої води, юристи радять іти до суду і позиватись проти балансо-утримувача та компанії-постачальника. От тільки судова тяганина в таких випадках триває довго. Тож мешканцям цих двох будинків поки що залишається лише мріяти, аби зима була теплою. Адже опалення тут вмикати не планують. Днями двірники злили з батарей воду. Щоб вона не замерзла і не розірвала труби, коли вдарять морози.