В Харкові достроково випустили з тюрми квартирного шахрая [ Редагувати ]

Один з відомих харківських шахраїв Антон Подвезько вийшов на свободу за законом Савченко. І продовжує відбирати в людей квартири. Про те, що їхнє житло більше їм не належить господарі часто дізнаються постфатум, із заочних рішень суду. Схема однакова страждають ті, хто колись позичав гроші та підписував папери наосліп. Наші кореспонденти послухали історії ошуканих людей.
Щоб здійснити мрію і переїхати до приватного будинка, родина Ганни продала три квартири в Харкові. Та коли трохи обжилися, отримали повістку до суду. І коли з'явилися на засідання, з'ясувалося, що їх хочуть виселити за борги.
"Суд прийняв рішення віддати будинок в рахунок 2долга людини, який колись цей будинок будував громадянину Подвезько. Особисто ми громадянина Подвезько не знаємо. Справ з ним ніяких не мали і ніколи грошей у нього не займали", - сказала Ганна Волковська, постраждала
Вже півтора роки родина судиться. Та судді не беруть до уваги те, що люди купили дім законно, і будинок за всіма реєстрами не був ані арештований, ані під заставою.
"Виходить, у нас кожна людина при купівлі нерухомості, купує кота в мішку, тобто неможливо перевірити юридичну чистоту конкретної угоди і конкретного майна", - сказав Артем Субота, адвокат
За цей час дівчина знайшла ще кілька десятків постраждалих від дій того ж самого Антона Подвезька. Виявляється за афери з квартирами його вже судили. Отримав 13 років ув'язнення. Та в квітні 2016, за законом Савченко, шахрай вийшов на свободу. Ми знайшли телефон Антона Подвезька. Та розмовляти з журналістами він відмовився.
За деякими епізодами шахрайства слідство ще триває. Постраждалі самі збирають докази незаконних дій Подвезька, та суди виносять рішення не на ЇХню користь.
"Допустимо, в моїй ситуації суд прийняв на мою користь, і коли це потрапляє в апеляцію, воно тут же легко, без розглядів, вибухає ця справа", - сказала Лариса Бойко постраждала
Нещодавно до розслідування долучилася й прокуратура. Але довестИ шахрайство вкрай важко. АджЕ чоловік діяв за такою схемою, що зовні все мало абсолютно законний вигляд.
"У громадян відбирали, так скажемо, підписи, які ставилися ними у договорах купівлі-продажу майна, на іпотечних договорах, і як правило у переважній більшості громадяни не розуміли змісту цих правочинів. Що в подальшому дозволяло нашому підозрюваному обертати це майно на свою користь", - сказав Ігор Чуб начальник відділу прокуратури Харківської області
З десятьма вже доведеними епізодами шахрайства прокуратура планує йти до суду. Та люди налякані. Кажуть, поки вершиться правосуддя, вони можуть залишитися на вулиці.