Світові лідери домовлялися про співпрацю з президентом США [ Редагувати ]

Чого чекати від нового американського президента? Щоб зрозуміти це, світові лідери весь сьогоднішній день дзвонять до Вашингтона. Сам він назвав головні пріоритети свого президентства. Які вони? І що відбувається у тих штатах, де перемогу Трампа сприймати не хочуть? Саме про це Дмитро Анопченко.
Ангела Меркель, Франсуа Олланд, Федеріка Могерріні. Перші особи Європи набирають сьогодні телефонні номери із кодом Вашингтона. Після певного шоку від його несподіваної перемоги, світові лідери домовляються про розмови і навіть майбутні візити. І зокрема, намагаються зрозуміти чим президент Трамп відрізнятиметься від кандидата Трампа.
Сам він сформулював їх так: нелегальна міграція, захист кордонів, охорона здоров`я та економіка. Зверніть увагу серед них немає зовнішньої політики і навряд чи Трамп щось забув. Для нього важливо вже зараз показати американцям, при ньому адміністрація буде сфокусована на вирішенні внутрішніх проблем.
Змінили тон не тільки європейці, а й самі республіканці, які під час кампанії не підтримували Трампа. Впливова газета Politico цитує людей з близького оточення новообраного президента мовляв, ті, хто раніше були відверто проти нього, тепер просять про роботу, лобіювання чи просто квитки на інавгурацію. В команді Трампа кажуть: будуть працювати лише із тими одно партійцями, які під час кампанії "не перейшли межу" щодо протестів проти його обрання.
Сам Трамп вважає їх "несправедливими". І написав у соцмережі, що на мітинги зараз виходять "професійні демонстранти, яких підбурюють ЗМІ". Прозоро натякаючи, що це його політичні опоненти, які формально привітали і визнали перемогу, неформально підбурюють протести.
Найбільш гаряче зараз у Портленді, там акції переросли у погроми. Цієї ночі мітингувальники били вікна та машини, підпалювали сміттєві баки. Поліцейських закидували цеглою з найближчого буд майданчика. Силовики застосовували сльозогінний газ і зброю.
Найімовірніше, цієї ночі Портленд вибухне знову. Команда Трампа не радить йому звертати увагу на протести. У всякому разі впливовий радник нового президента, Руді Джуліані, відкрито сказав, що це "купка плакс", і Трампу просто потрібен рік, щоб переконати всю Америку він здатен її змінити.
Противники республіканця тим часом збирають підписи під зверненням до виборців, людей, які формально мають проголосувати за обрання Трампа президентом. Із закликом віддати ці голоси за Клінтон, попри підсумки голосування. Але це радше пропагандистський крок і такий сценарій експерти називають нереальним. То ж до формального отримання влади Трампом залишається рівно 70 днів. Його інавгурація відбудеться 20 січня.