У Раді прийняли закон про захист прав вкладників банку [ Редагувати ]

Верховна Рада ухвалила закон про захист прав вкладників банку Михайлівського. За нього проголосували 285 депутатів. Проект закону подав Президент. Детальніше про перебіг та результати парламентського дня розкаже Ольга Рицар.
Вирішити проблему ошуканих вкладників може один законопроект. Його Президент вніс до парламенту як невідкладний. Щоправда документ передбачає повернення коштів вкладникам лише Банку "Михайлівський". Власники цієї установи створили шахрайську схему, і зобов'язань щодо повернення коштів на себе не брали.
"В цьому законі окрім того, що будуть повернуті гроші ошуканих вкладників ключове в тому, що це є запобіжником на майбутнє, коли банки просто не зможуть використовувати цю схему", - сказав Артур Герасимов, представник Президента у Верховній Раді.
"Це тільки на превеликий жаль симптоматичне лікування, рефінансування банків та банкрутство банків стало легітимним, як це парадоксально звучить, злочинним шляхом викачування грошей з державного бюджету, і грошей людей, легітимним злочинним способом", - сказав Олег Березюк, народний депутат, "Самопоміч".
Сам закон народні депутати називають суперечливим. Мовляв, у цьому випадку держава не повинна повертати кошти. Та попри критику документ включили до порядку денного. Мовляв, стабільність в країні важливіша.
"Я вважаю це виключенням із норм, але ми розуміємо, що дальше продовжувати таким чином неможливо, єдине, що налаштовує на позитив це те, що заарештовані активи пана Поліщука, керівники банку заарештовані і таким чином ми маємо можливість повернути кошти цим вкладникам", - сказав Борислав Розенблат, народний депутат, Блок Петра Порошенка.
"Реально люди почали формувати порядок денний цієї Верховної Ради. Ми підтримували, ми включали цей законопроект в порядок денний", - сказав Сергій Соболєв, народний депутат, "Батьківщина".
А поки банківський закон перенесли на вечірнє засідання, взялися за постанови. Цього разу просили Євросоюз блокувати будівництво Росією газопроводу "Опал". Це дозволить "Газпрому" прокачувати більше газу в Європу в обхід України. Єврокомісія уже дозволила, та це є порушенням угоди про асоціацію між Україною та ЄС, вважають депутати.
"Газпрому буде надано можливість суттєво збільшити обсяг прокачки природного газу через систему Північного потоку, фактично оминаючи Україну. для України це будуть втрати фактично 2 мільярдів доларів щороку", - сказала Ганна Гопко, народний депутат, позафракційна.
Народні депутати звернення підтримали. А вже ввечері, після погодження профільного комітету повернулися до обіцяного ще вранці. Закон про захист ошуканих вкладників у першому читанні підтримали 285 нардепів.
"Зараз ці питання законодавчо можна врегулювати за 15-20 хвилин, можливо, якщо це буде два читання, це буде два тижні максимум і ці люди отримають гроші", - сказав Іван Вінник, народний депутат, блок Петра Порошенка.