На Харківщинібраконьєри незаконно вирубують лісосмуги [ Редагувати ]

На Харківщині незаконно вирубують лісосмуги. Місцеві ловлять браконьєрів буквально за руку. Але ті, сплативши незначний штраф продовжують нищити дерева. Усе через те, що лісосмуги залишились фактично нічийними. Чому так з'ясовувала Світлана Шекера.
Активісти з Краснограда відзняли відео, на якому невідомі спилюють посадку поблизу села Куми. Дерев'яні колоди, трактор і робітники, що ховають свої обличчя.
Активісти кажуть - невідомі браконьєри у цій лісосмузі знищили практично все. Зокрема, сто старих дубів. Деревину потім пускають на пиломатеріали та дрова.
"Я приїхав сюди на місце і побачив тут, що працює бригада, приблизно чоловік. Стояв трактор, стояв навантажувач, який вантажив спиляні дерева. Підрахували приблизний збиток - це більше ста дубів. Цим дубам приблизно 50-70 років", - сказав Максим Біловол, активіст член виконкому Красноградської міської ради
"Слідчо-оперативною групою було задокументовано факт незаконної порубки, транспортні кошти були вилучені, поміщені на штраф майданчик Карасноградского відділу поліції", - сказав Сергій Мелешев, начальник Красноградського ВП ГУНП у Харківській обл.
Втім, стверджують місцеві - затриману техніку браконьєрів правоохоронці швидко повернули власникам. Екологи кажуть - відторік лісосмуги вирізають масово - по всій області. А все через те, що вони фактично не мають господаря.
"Деревину там заготовлювати не можна, охороняти їх дуже складно, ну тобто один гектар може бути витягнуть на 5 км лісосмуги. І тому лісники всіляко від лісосмуг отбриківаються. Ось вони в повітрі і висять", - сказав Сергій Шапаренко, голова ради екологічної групи «печеніги»
Та вся біда в тому, що дерева в лісосмугах - це потужний захист полів та посівів від суховію. Якщо ж цей природний "паркан" вирубати - вітри вивіюють родючий ґрунт та спричиняють пилові бурі.
Врожаї на таких полях стають мізерними. Лише торік прокуратура виявила більш як півтори сотні незаконних вирубувань. Це фактичні збитки в понад 600 тисяч гривень, хоча насправді через знищений бар'єр сільгосппідприємства втратили в сотні разів більше.