У Чернівцях батьки розповіли про системну корупцію у школах та дитсадках [ Редагувати ]

На Буковині не вщухає скандал навколо затримання чиновника міськуправління освіти. На чому і скільки заробляють корупціонери від науки? Докладніше розкажуть мої колеги.
Ось уже тиждень у Чернівцях обговорюють скандал навколо міського управління освіти. Начальник відділу госпобслуговування хотів заробити двісті тридцять тисяч гривень. За ці гроші чиновник обіцяв віддати тендер на проведення ремонту у школах міста.
"Звернувся один із директорів, суб'єктів господарювання в місті Чернівці з заявою про те, що один з посадовців управління освіти вимагає від нього хабара", - сказав Василь Паращук, начальник відділення поліції ГУНП у Чернівецькій області.
Чиновника відсторонили від виконання обов'язків. Як і його керівника очільника управління освіти. Але не встигли пристрасті вгамуватися, як почав набирати обертів черговий скандал. І знову у сфері освіти.
Директор будівельного ліцею виявився скромнішим, аніж чиновник. Сподівався щомісяця отримувати 10 тисяч гривень. Саме в стільки він оцінив приміщення, яке хотів орендувати приватний підприємець.
"Це виробничі якісь приміщення, які мали використовуватись для виготовлення певних господарських об'єктів. Це саме за сприяння, за лояльність, відповідно, отримані кошти зазначеною особою в обхід зазначеної процедури", - сказав Олег Губчак, заступник начальника відділення Прокуратури Чернівецької області.
У соцмережах затримання спричинили справжню хвилю обурення. Батьки та активісти навперебій стали розповідати про системну корупцію у школах і дитсадках. Михайло Крайс кілька років очолює батьківський комітет однієї з гімназій. Розповідає: суми відкатів, які отримують співробітники управління освіти, просто захмарні.
"Я так для себе намагався оцінити, скільки вкрали в 2 гімназії і у мене вийшла сума за 10 років близька до півмільйона доларів. Чому кошти мають потрапляти до якихось зачинених організацій і звідти ми бачимо, куди вони йдуть", - сказав Михайло Крайс, представник батьківського руху.
Громадські активісти впевнені: затримання корупціонерів невипадкові.
"Це певний сигнал сигнал до того, щоби міська влада, міський голова, перш за все, займався, що робиться в них в підпорядкуванні. Далі буде, скоріше всього, суд. І по результатах цього суду можна буде судити, чи правоохоронці працюють і судова система винищує цих людей, чи це чергове окозамилювання", - сказав Михайло Шморгун, громадський активіст, блогер.
Поки що розбиратися з хабарниками будуть місцеві депутати. На черговій сесії у понеділок. Запрошують і батьків. Не виключено, що після цього посади позбудеться не один чиновник.