Заборона 1С: підприємці не бачать альтернатив [ Редагувати ]

Відколи найпопулярніша бухгалтерська програма 1С потрапила під санкції - українські підприємці схопились за голову. Програмою користуються півмільйона вітчизняних бізнесменів - і на чому тепер працювати - вони не знають. То чи є достойна альтернатива - з'ясовувала Анна Демиденко.
Цьому підприємству у Борисполі - вже понад 20 років. Маленький штат, але серйозні потужності. Свою продукцію, окрім України, постачають ще десяткові країн світу.
"Печі і для термообробки металів, і відпускні, потім елеваторні печі, конвеєрні печі. Дуже багато - нестандартне всіляке обладнання. Є і досить таке цікаве, яке ніким не виробляється, принаймі, в Україні", - говорить Володимир Житнюк, директор підприємства (ТОВ Бортек).
З першого дня працюють на програмі 1С. Головний бухгалтер каже, скільки не шукала - а кращої для себе поки що не бачить.
"Я не можу українського поки що нічого знайти. Якщо щось буде, то звичайно буду переходити. Були трохи кращі програми, можливо по управлінню, але вони суттєво дорожчі, суттєво - це потягнути вартість цих програм можуть тільки дуже великі підприємства", - говорить Ольга Якименко, головний бухгалтер підприємства (ТОВ Бортек).
Для прикладу: за ті, що пропонують вітчизняні програмісти, - це SAP або Oracle - доведеться викласти близько мільйона доларів, або ж до 80 тисяч євро. Є і більш дешеві варіанти програм - "Парус" і "Акцент". Однак бухгалтери вважають, вони - не підлаштовані до українського законодавства у мобільному режимі.
Створення доброго програмного продукту у цій галузі - це не більш за 20 мільйонів доларів. Це могла б бути державна субвенція, державний відкритий конкурс, да що завгодно - така програма пишеться до одного року", - говорить Ігор Тишкевич, експерт-аналітик.
І ще рік потрібно для її випробування.
"Якщо потрібно переходити з однієї програми на іншу, то це бажано робити кратного року, тому що вся звітність підтягується за рік, головна книга друкується за рік", - говорить Ольга Якименко, головний бухгалтер підприємства.
Ми звернулися до офіційних "відповідачів". Це - компанія, що розповсюджує продукти 1С в Україні – "Скайлайн Софтвер" та розробник "1С:Підприємство" для бюджетних установ - компанія "Санлайн". І ось як їхні представники коментують заборони.
"Усі фінанси компанії "Санлайн" прозорі, жодного платежу в РФ не може бути фізично, так як компанія займається розробкою в Україні. Кошти витрачаються на комп'ютерну техніку, на зарплати співробітникам і підтримку користувачів. Не було зафіксовано жодного факту витоку даних з підприємств за час використання системи, як у комерційному, так і у державному секторі".
Тим часом третя компанія – "Єврософтпром" - власник авторських прав на комп'ютерні програми "1С:Підприємство" в Україні реєструють одразу дві петиції - скасувати заборону проти себе. Поки за гарячою лінією клієнтів запевняють - усе працює у штатному режимі, підприємці з острахом чекають податкових перевірок. Адже їхня документація на той момент вже може буде в нелегальній за українським законом формі.