У Києві мешканцям зруйнованої триповерхівки заборонили повертатися до квартир (відео) [ Редагувати ]
Жителі столичної триповерхівки, яка вибухнула у суботу, не зможуть повернутися до своїх осель. Квартири не відновлюватимуть. Таке рішення прийняла комісія КМДА. Нагадаю - надзвичайна подія, яка забрала життя двох людей, сталася в Голосіївському районі столиці.
Вибухова хвиля повністю знесла два поверхи. І тепер чиновники обіцяють за 7 днів придумати - як забезпечити житлом усіх мешканців зруйнованої будівлі. Поки що достеменно не відомі і причини вибуху. На місці продовжують працювати рятувальники.
Третю добу навколо будинку на Голосіївському проспекті збираються десятки людей. Разом із поліцейськими та рятувальниками - мешканці дістають з-під уламків та битого скла рештки свого майна. Документи та трохи одягу - усе, що лишилось у 75-річноїї Вікторії Павлівни.
"Сестра підбігла до мене і сказала - хватай документи і біжи вниз, і я схопила і побігла", - говорить Вікторія Павлівна, мешканка зруйнованого будинку.
Її старша сестра - пані Лідія вийшла з кімнати за хвилину до того, як обвалився дах. Від вибуху її відділяла 1 стіна.
"За даним фактом ми отримали 6 постраждалих і двоє загиблих. на сьогодні в лікарні залишилося двоє людей - жінка 38 року народження і хлопець 2003", - говорить Роман Ткачук, начальник управління з надзвичайних ситуацій КМДА.
Відселити довелося увесь дім. 27 мешканців тимчасово прихистили у гуртожитку. Ще півсотні людей - поїхали до родичів. Будівельна комісія офіційно визнала будинок аварійним. Навіть просто перебувати тут без супроводу рятувальників - небезпечно. Споруда, зведена ще у 48 році вся пішла тріщинами. Щомиті можуть обвалитися і дерев'яні перекриття.
"Всі ці перекриття пішли, місцями порозвалювались, то воно все кругом всередині теж почало руйнуватися", - говорить Валентина Борисівна, мешканка зруйнованого будинку.
"У ті приміщення, які не пошкоджені, все одно можна тільки з рятувальниками. Тільки рятувальники можуть визначити - можна туди заходити чи ні", - говорить Володимир Олександров в.о. комунальної аварійно-рятувальної служби Києва.
Остаточну причину трагедії поки що не називають. За попередньою - вибухнув газ. Щоправда керівник ЖЕКу запевняє - систему газопостачання нещодавно перевіряли.
"Минулого разу квітень місяць був і щось виявили? Ні. Київгаз якщо виявляє, вони відключають", - говорить Валентин Бреус, начальник житлово-експлуатаційної дільниці 103.
Не вірить у вибух побутового газу і частина мешканців.
"Ніякого ні запаху нічого не було. Мою дитину витягали - ніякого газу, ні полум'я нічого не було. Таке свіже повітря, і диму не було", - говорить Любов Петрівна, мешканка зруйнованого будинку.
Остаточну причину встановить слідство. Наразі кримінальне провадження відкрите за фактом порушення пожежної безпеки. Вирішити житлове питання мешканців триповерхівки - у КМДА обіцяють протягом тижня. Місцеві ж, крім житла, вимагають ще і компенсації - за майно, знищене вибухом.