Вибухи під Вінницею: у Павлівці інспектори оглядають пошкоджені будинки [ Редагувати ]
Розмінування територій біля військового складу під Калинівкою - триватиме близько двох місяців. Про це заявив Прем'єр Володимир Гройсман. Саперам необхідно обстежити 10 тисяч гектарів. На території військових складів у Калинівці - досі чути поодинокі вибухи. Втім, небезпеки для людей уже немає кажуть у Міноборони.
В районі відновили енергопостачання. У Калинівці вже є газ. Гірша ситуація - у Павлівці, яка постраждала від вибухів найбільше. Газ туди ще не запустили, а люди не чекаючи на допомогу влади - почали ремонт у своїх домівках. Як дають раду собі селяни - бачив наш кореспондент Даніїл Снісар.
У Калинівському районі кипить робота. Люди латають свої домівки - забивають дошками вибиті шибки, перекривають профнастилом дірки на дахах.
"Хлопці приїхали поміняли там, що пошкоджено. Ваші знайомі? - Знайомі, знайомі. Нічого ніхто не казав, що там будуть відшкодовувати, і що будуть отримувати", - говорить Василь, житель села Павлівка.
Село Павлівка - що за два кілометри від складів з боєприпасами - прийняло на себе основний удар вибухових хвиль. Тут пошкоджених будинків найбільше. В оселі подружжя Братків - розбиті вікна, погнуті двері. У ніч проти середи - вони ховалися в погребі.
"Їхати не знаєш куди, по-перше ніхто нічого не повідомляв. Ми пішли в подвал. Я ж кажу, панельне пєрєкрітіє ходило ходуном", - говорить Василь Братко, житель села Павлівка.
Сьогодні будинки оглядали інспектори - складали акти про пошкоджене майно, на ремонт якого постраждалим доведеться викласти не один десяток тисяч гривень. Як з'ясувалося, поки що - з власного гаманця.
"Міняйте пластикові вікна, чеки. І чеки, пластикові вікна ставите. Тоді приносите в сільську раду. - А якщо просто скло? - Ну, скло я не знаю, чи будуть давати. Зараз шо йде. Зима. І вам простіше, щоб була економія цього тепла. То краще ставити стєклопакєти - пластикові вікна. Купляйте за кошти. Як ні, то затуляйте чимось а тоді будете чекати від держави".
У сусідів крім розбитих шибок - ударною хвилею пошкодило ще й дах будинку. Ще одна хатина, у якій проживає прикута до візка жінка-інвалід - тримається на "чесному слові". Жодного вцілілого вікна, покошені стіни в павутинні тріщин. Де взяти гроші на відновлення житла - господарі не знають.
"Ніхто нічим не забезпечує сільська рада заявила, що купляйте за свої кошти, а вони будуть повертати гроші. Коли це воно ще буде? Де в народу кошти є?" - говорить Володимир, житель села Павлівка.
У місцевих школярів попереду - вимушені вихідні. У понеділок за парти мали б сісти майже 300 учнів, але школа не придатна для навчання.
"Це перше - вікна. Ну, а по-друге треба якусь подрядну організацію, яка б підшила стелю але треба зробити ревізію горища. подивитися, що то там робиться", - говорить Тетяна Шуманська, директор павлівської школи.
Наразі люди допомагають одне одному самотужки. Адже на носі - осінні холоди. Наступні кілька ночей прогнозують не вище трьох градусів тепла.