У Чернівецькій області діти півроку навчаються у аварійній школі [ Редагувати ]

Склад - замість майстерні, коридор - замість їдальні. У Чернівецькій області ось уже півроку діти навчаються у аварійній школі. І це при тому, що поруч зводять три-поверховий сучасний навчальний заклад. Хто гальмує будівництво і коли учні нарешті сядуть за парти у новій школі - дізнавалися наші кореспонденти.
Ось уже півроку школа в селі Йорданешти - аварійна. На початку березня столітня будівля стала розвалюватися просто на очах. Разом зі снігом танули стіни. Тепер тут метрові діри.
"- От, заходимо. Ми тут зробили трошки як склад".
Директор школи показує клас, де колись вчилися другокласники. З цього кабінету і почалось руйнування.
"Ми приїхали і на день відкрили і зразу це все, як є. Тріщина за ніч, за день", - показує Флоря Шапка, директор Йорданештської загальноосвітньої школи.
Тріщинами вкрилася майже вся школа. Щоб діти могли вчитися, під клас переобладнали вчительську. Педагоги тепер тісняться в маленькому кабінеті інформатики.
"У нас немає умов для проведення уроків інформатики, трудового навчання та фізкультури, немає умов немає актової зали. Якщо холодно на вулиці - холодно дуже і в приміщеннях, ми вимушені скорочувати уроки", - скаржиться Марина Шапка, заступник директора Йорданештської загальноосвітньої школи.
Новий навчальний заклад, - який, до речі, ось уже п'ятий рік будують неподалік, - ніяк не можуть завершити. Обіцяли: новосілля буде 1 вересня, потім перенесли - на жовтень. Тепер - ще на місяць.
"Роботи активно ведуться, планували до 1 жовтня здати, але не встигає підрядчик. Тобто, кошти сьогодні на рахунку є", - переконує Оксана Палійчук, директор департаменту освіти Чернівецької ОДА.
А ось підрядник переконує: якби не бюрократична тяганина, школу давно б закінчили.
"Уже пора думати і не давати гроші в вересні, в жовтні, в грудні, в листопаді, а дати в березні, квітні, травні - коли тепло на дворі. Школу можна було здати ще два роки тому", - говорить Василь Бічер, директор фірми-підрядника.
Нову триповерхову школу зводять відповідно до останніх вимог освітнього процесу - просторі класи, вентиляція і жодних панелей. У тому, що діти все-таки тут навчатимуться - вірять і батьки. Однак довго чекати - не готові.
"Якщо буде холодно - ми будемо тримати дітей дома. Всі батьки так сказали. Два-три тижні, а якщо треба - і місяць - ми будемо тримати дітей дома. Поки не буде готова нова школа", - говорить Ніна Божеску, мати школярки.
І щоб прискорити справу - батьки ладні самі добудувати школу. Чекають тільки команди.