У Києві лікарі врятували немовля з вадами серця [ Редагувати ]

Столичні лікарі врятували новонароджену дівчинку, яка через вроджену ваду серця не прожила б і року. Напередодні київські кардіо-хірурги провели успішну операцію на її крихітному серці. За цим медичним дивом спостерігала наша знімальна група.
Схвильований батько чекає під вікнами пологового народження свого первістка. На 33-му тижні вагітності їм з дружиною повідомили діагноз маляти - вада серця, оперувати доведеться в перші години життя.
"Таких діток рятують .. нам лікар сказав, що є надія, що після операції у дитини буде повноцінне життя", - говорить Дмитро Потапенко, батько новонародженої.
З пологового реанімаційна бригада забирає немовля до Центру дитячої кардіології та кардіохірургії. Тут лікар оглядає дитину, діагноз підтверджують, приймають рішення оперувати негайно.
"Кров, яка пішла до легень, коли вона повертається до серця, вона впадає не в свою камеру, не в ліве передсердя, а впадає через судинки в праве передсердя і таким чином виходить, що вся кров постійно ходить лише по правих відділах серця", - розповідає Олександр Тетерин, дитячий лікар-кардіоревматолог.
Під час операції дівчинку підключать до спеціального апарату штучного кровообігу. Хірургові потрібно відвести міліметрові судини в потрібне місце і "полагодити" клапан серця, зараз воно розміром з грецький горіх. Схожих випадків на рік не менше 20-ти. Уже 13 років у науково-практичному медичному центрі функціонує відділення кардіології плоду. За цей період вчасно діагностовано понад 3 тисячі складних вад серця.
"Своєчасно - це тоді, коли ми вже починаємо бачити серце, воно вже починає бути видним на 21 дні вагітності. Ми перші в світі запропонували пуповинну кров використовувати для цього ж самого хворого. Він признаний вже у всьому світі і дозволяє відразу на перших годинах життя допомагати рятувати це життя", - розповідає Ілля Ємець, кардіохірург, директор Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України.
Півторарічний Максим невгамовно бігає коридорами кардіологічного центру. Схожу складну операцію йому зробили на п'ятому дні життя.
"Народила Максима сама, він у мене був не синенький, нормальний і зразу у мене його забрали сюди в лікарню, а я залишилася у пологовому будинку. Спасибі всім цим лікарям, що завдяки їм у мене є ця дитинка", - подякувала Ілона Шекета , мати Максима.
Відтоді двічі на рік вони проходять обстеження. Перевіряти серце регулярно потрібно до 18 років. Сьогодні на УЗД знову добрі новини - усе в нормі.
Свою донечку сім'я Потапенків хоче назвати Євою. Її операція напередодні тривала близько шести годин. Зараз стан дитини задовільний.