Пісні, народжені війною: у Києві відзначили День Збройних сил України [ Редагувати ]
День Збройних сил України відзначали напередодні в Києві. Солдатів вітали військові капелани, народні артисти України та творчі колективи. Більше бачила - Катерина Сривкова.
Військовий капелан за покликом серця. Пан Ігор служить ще від часів Майдану. Аби привітати солдатів, створив виставку знімків із фронту - каже, ці світлини насичені емоціями. Робіт тут майже півсотні.
"Тут знімки не постановочні. Тут знімки, що відображають безпосереднє служіння. Я хотів показати, що в доленосні періоди історії країни церква не збоку. Вона безпосередньо в гущі подій. На піку. На передовій", - розповідає Ігор Скрицький, військовий капелан, автор виставки.
А от Ігор Шулік до війни писав вірші. Тож привітав бійців авторською піснею. Утім, з початком війни все змінилося. З позивним "Шторм" - став першим командиром батальйону військових капеланів.
"Ми не знали в перші поїздки взагалі, куди ми їдемо і що там буде, але ми знали стовідсотково, що нам треба їхати і щось робить. І це були перші виїзди, і це були перші нерви, сльози, кров і все інше. Я відчуваю, що я роблю те, що повинен робить, і все. Не більше, не менше", - говорить Ігор Шулік, перший командир батальйону військових капеланів.
Раніше їх ніхто ніколи не чув. Більшість пісень звучала вперше. І більш ніж половину з них написав - Володимир Матвієнко. Пан Володимир розповідає, як створити пісню, що лине від серця.
"Для того, щоб писати, треба щось любити. Якщо це лірична пісня, то мабуть, треба полюбити якусь гарну жінку чи дівчину. Я дуже люблю свою країну. Є навіть пісня така: хто не любить Україну, той серця не має. Хто не любить Україну, той душі не має", - переконаний Володимир Матвієнко, ветеран, герой України, автор пісень.
Та найбільше вразив гостей ексклюзивний номер з карабінами. Військовослужбовці почесної варти підготували його спеціально для концерту. А часу в них на це було лише два тижні.
У концертній залі зібралося понад 300 гостей. Та організатори запевняють: це - лише початок. Прагнуть створити фестиваль військово-патріотичної пісні. Де лунатимуть пісні, народжені війною.