Переговори Дональда Трампа та Кім Чен Ина: подробиці зустрічі [ Редагувати ]
Втрачений шанс. Дональд Трамп не зміг домовитися з Кім Чен Ином про роззброєння. Чому саміт у В'єтнамі не дав результатів? І яких поступок вимагав кожен? Дмитро Анопченко з'ясовував усі деталі.
Два дні переговорів. Тривалі зустрічі тет-а-тет і за участі чиновників обох країн. Компліменти, які Трамп авансом постійно говорив Кімові. Але в підсумку делегації їдуть з Ханоя, так ні про що й не домовившись. Якоїсь миті президент США ухвалив рішення встати й піти.
"Ну, це не було так, що ми просто так от встали й вийшли. Ні, це досить дружелюбно було. Ми потиснули одне одному руки на прощання, досить тепло все пройшло - і, сподіваюся, так буде й надалі".
Та все ж переговори по суті зірвані. Немає жодного пункту, про який вдалося б домовитися, щоб представити це пресі як маленьку, але перемогу. Чому? З'ясовують сьогодні й журналісти, й експерти.
Тут, у Вашингтоні, всі розуміли, що в умовах воєн внутрішніх, Трампу за всяку ціну потрібна перемога зовнішньополітична. Преса навіть писала, що він нібито відмовиться від умови денуклеаризації Північної Кореї, аби потім оголосити про успіх саміту. Але, спростувавши ці чутки, так далеко президент не пішов.
Трамп зберіг головну умову США - роззброєння. Закриття і можливість інспекції північно-корейських ядерних об'єктів. В обмін на економічну допомогу, інвестиції та послаблення санкцій. Кім висунув зустрічну вимогу - повністю скасувати санкції вже зараз, авансом.
Тож у Ханої довго сперечалися, зовсім як у класиків: "вранці гроші, ввечері стільці, або - навпаки". На цьому все й застопорилося. Причому при нібито добрих стосунках, обидва співрозмовники все ж таки один одному не довіряють.
В очах Кіма ціна його поступок величезна, атомний проект - захист його режиму, те, що змусило світ зважати на нього. А для першої особи Америки ціна помилки - кар'єра. Якщо штати наперед скасують санкції, а диктатор обдурить, то не лише Нобелівської премії миру, а й другого терміну Трампові не бачити.
"Але до питання закриття комплексу в Йонбьоні ви дійшли? - Я це зробив. Так, звісно. - І він погоджувався все це прибрати? - Цілком. Звичайно. Цілком! - Він хоче спершу скасувати санкції? - Він хоче санкції - в обмін, але як ви розумієте, після цього багато чого ще залишиться...".
І тут, Кім, схоже, хитрував. За даними американської розвідки, випробувальний реактор в Йонбьоні застарів, працює погано і його в будь-якому разі довелося б демонтувати, та ще й за участі міжнародних фахівців і бажано чужим коштом - самій КНДР із цим не впоратися.
І спроба обміняти його закриття на повне скасування санкцій має присмак політичного шахрайства. І коли Трамп це побачив, то й вирішив перервати переговори. Залишивши можливість їх відновити, але сказавши на прощання: можливо, нова зустріч і відбудеться, але "нескоро".