"Нацкорпус" закликав встановити у центрі Черкас камери спостереження [ Редагувати ]
У Черкасах активісти "Нацкорпусу" наполягають на оснащені обласного центру вуличними камерами спостереження. За останні роки в місті різко зросла кількість кримінальних злочинів, скоєних на вулицях, а відеонагляд міг би в рази зменшити цю невтішну статистику. Подробиці - далі.
4 травня 2019, зранку в середмісті Черкас був скоєний напад на місцевого журналіста Вадима Комарова. Йому завдали металевим предметом щонайменше три удари в голову. Півтора місяця він провів у глибокій комі, з якої так і не вийшов - 20 червня серце журналіста зупинилось.
Хоч напад стався на людній вулиці - ні свідків побиття, ні ймовірних підозрюваних поліція не змогла встановити. Лише в день смерті Вадима Комарова правоохоронці виклали в соцмережі відео з імовірним убивцею - зняте камерою спостереження одного з магазинів. Такий хід розслідування обурив не тільки громадськість, а й журналістську спільноту, адже одна з версій убивства саме професійна діяльність Комарова.
"Хід розслідування у перші дні після замаху на вбивство Вадима Комарова, він нас не задовольняв. Не було належних публічних звітів, комунікації і не було зусиль, щоб була довіра до розслідування", - говорить Сергій Томіленко, голова спілки журналістів України.
Особу нападника поліція не становила і досі прямих очевидців убивства в правоохоронців і досі немає. Голова черкаського осередку Національного корпусу прямує маршрутом, яким ішов журналіст у той злощасний день.
Дмитро впевнений, убивцю журналіста вже б давно встановили, якби в Черкасах діяла система "безпечне місто".
"Потенційно камери мають бути встановлені у всіх місцях на всіх кутах, на всіх точках огляду. Оскільки камера, це не просто існування камери. Камера має стояти так, щоб фіксувати пересування людини".
Таку систему вже давно й успішно практикують у країнах Євросоюзу та США. Але вона лише інструмент в руках поліції, каже Дмитро.
"Перш за все є кримінальний кодекс України, який написаний з помилками. Це ті речі, якими в суді просто маніпулюють переш за все треба переписати кримінальний кодекс, зробити нормальну реформу поліції, а не ту показову, яка була у 2014 році, яка зробила поліцію імпотентною. Зробити нормальну судову систему, можливо з процедурою відкликання суддів", - говорить Дмитро Кухарчук, голова Черкаського Нацкорпусу.
Ці зміни можливі, каже Дмитро, лише за наявності політичної волі. Він сподівається, що з новим парламентом ситуація зрушить з місця.