Обшуки в Окружному адмінсуді Києва: адвокати заявляють про порушення під час процесуальних дій та тиск на суддів [ Редагувати ]
Розібратися з НАБУ та ГПУ просять ДБР судді Окружного адмінсуду столиці. Вони поскаржилися у Держбюро розслідувань на нещодавні обшуки, бо вважають це втручанням у правосуддя. У чому підозрюють суддів? І що у них шукали? Подробиці далі.
Зі зброєю і за зачиненими дверима.
"Забезпечте права, не порушуйте вимоги під час проведення обшуку".
І повністю заблокувавши роботу.
"Зазнав певних пошкоджень сервер адміністративного суду, були вилучені адміністративні справи".
Обшуки в Окружному адмінсуді столиці співробітники НАБУ та ГПУ провели ще у п'ятницю. За словами суддів, процесуальні дії відбулися з порушеннями.
"Обшук був проведений на підставі ухвали Деснянського районного суду міста Чернігова. Цікаво те, що ухвала немає повного тексту. Фактично, це навіть не процесуальний документ. Замість підозр ми почули те, що проекти повідомлень направлені до керівництва Генеральної прокуратури", - говорить Євген Солодко, адвокат ОАСК.
Це підтвердив і керівник управління спецрозслідувань ГПУ - Сергій Горбатюк. Однак очільник Генпрокуратури Юрій Луценко заявив, що до нього ніхто не звертався. А всі підозри надійшли до заступника Генпрокурора. За даними слідства, судді начебто обговорювали можливість уникнути кваліфікаційного оцінювання. Нібито через хворобу. А також навмисно подавали позови, щоб зупинити повноваження членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів. На думку слідчих, таке втручання розв'язало руки суддям під час Майдану. І як результат - обшуки. З порушенням законодавства.
"В ухвалі більш-менш чітко прописана місця, де повинен був бути проведений обшук - це робочі місця працівників апарату суду і помічників суддів, фактично була заблокована діяльність всього суду, заблокована діяльність всього, заблокована діяльність його адміністративного центру, справи були зняти із складу і взагалі суд не працював", - говорить Євген Солодко, адвокат ОАСК
Вилучили, за словами адвоката, не лише справи щодо Майдану. Слідчі забрали із собою й адміністративні протоколи на ім'я директора НАБУ - Артема Ситника та очільника управління спецрозслідувань ГПУ - Сергія Горбатюка.
"Це наказ про реорганізацію його колишнього підрозділу. Директор НАБУ повинен бути в Сарнах, де повинен був розглядатися адміністративний протокол про корупцію. Це стосується його відпочинку. Але замість того він вийшов на брифінг і щось там розповідав", - говорить Євген Солодко, адвокат ОАСК.
За словами адвоката, слідчі дії були показовою виставою.
"Є гучні заяви, є такі пафосні затримання. Є досить класно зроблений піар на кожній такій події. 5 років. 5 років ми очікуємо все ж відповідь на питання, хто є організаторами і без передніми виконавцями вбивств на Майдані. Ми цього не почули. І департамент Горбатюка про це нам не розповідає. На кожному другому ток-шоу про перешкоди, які йому роблять заступники генерального прокурора, сам генеральний прокурор", - говорить Євген Солодко, адвокат ОАСК
На обшуки та підозри з боку НАБУ відреагував і Юрій Луценко. За словами його прес-секретаря Лариси Сарган, звинувачення є безпідставними. А остаточне рішення, чи підписувати підозри, Генпрокурор прийме в четвер. В Окружному адмінсуді столиці вже звернулися в ДБР. Там зареєстрували заяву про втручання у правосуддя.