Загадкова білявка Бориса Джонсона: британського прем'єра підозрюють у корупційній змові [ Редагувати ]
Черговий скандал за участі британського прем'єра. Цього разу Борису Джонсону загрожує розслідування через тісну дружбу з американською підприємницею. Про кого йдеться - знає наша британська кореспондентка Світлана Чернецька.
Через цю білявку британському прем'єрові загрожує кримінальне розслідування. Це Дженніфер Аркюрі - колишня модель та танцівниця на пілоні. А нині - власниця фірми у сфері кібербезпеки. Із Борисом Джонсоном вона тісно дружила сім років тому. Тоді ексцентричний політик був мером Лондона. Йому приписували роман із дівчиною, адже неодноразово бачили як він навідувався до її квартири.
А ще Джонсон часто брав її у закордонні відрядження. У цих поїздках Аркюрі мала прямий доступ до іноземних підприємців та сміливо просувала свій бізнес. Більше того, її компанія за кілька років отримала десятки тисяч фунтів із бюджету. Зокрема, і спонсорську допомогу від Лондонської мерії.
Не дарма про цю загадкову дружбу згадали тепер. Адже бізнес Дженіфер Аркюрі знову отримав грант із британського бюджету. Аж на 100 тисяч фунтів. І найбільше питання в тому, як американській компанії вдалося виграти конкурс, розрахований виключно на британські фірми.
Аркюрі переїхала до Штатів три роки тому після заміжжя. Разом із чоловіком, експертом із кібербезпеки створила нову компанію. Головний офіс фірми "Хакергауз" - у Каліфорнії. І жодного відношення до Британії не має.
"У "Хакергаузі" запевняють, що мають працівників у Лондоні, але відмовляються сказати - хто ці люди і де вони. Тож поясніть нам, як так сталося, що цю фірму вважали відповідною критеріям гранту. І чи замішаний у цьому прем'єр-міністр. Адже це ставить питання: чи відповідає прем'єр його високій посаді і праву розпоряджатися державними грошима", - наголошує Том Вотсон, член парламенту Великої Британії (партія лейбористів).
В уряді кажуть: компанія пообіцяла тренувати британських спеціалістів із кібербезпеки і жодних проблем у наданні гранту не бачать. Сам прем'єр теж запевняє - ніколи не порушував закону на посаді голови міста.
"Все, що я можу сказати, це що я дуже пишаюсь тим, що було зроблено, коли я був мером Лондона, особливо коли ми прославляли наше місто і країну по всьому світу і я можу з абсолютною впевненістю сказати, що все було зроблено правильно і доречно", - заявив Борис Джонсон, прем'єр-міністр Великої Британії.
Втім, цей скандал лише набирає обертів. Уряду доведеться опублікувати усі документи щодо видачі гранту. А незалежне управління поліції вирішує чи є підстави для розслідування дій прем'єра. Адже згідно з кодексом поведінки Лондонської адміністрації - на посаді мера заборонено надавати невиправдані переваги своїм друзям.