На Прикарпатті від голодної смерті врятували виводок лисенят [ Редагувати ]
У львівській зоодомівці для диких тварин незвичне поповнення - одразу семеро лисенят. Їх привезли волонтери з Прикарпаття. Кажуть, малят покинула мати, тож аби вони вижили - довелося втрутися людям.
Семеро лисенят метушаться в невеличкій клітці зоодомівки. Найспритніші намагаються з неї вибратися. Спочатку принюхуються, ретельно вивчають ситуацію довкола, а потім - "на волю". Поруч з лисенятами мешкає сусід єнот. Зустріти звіра малеча не очікувала. Наляканого лиса в клітку повертає волонтерка Настя.
Анастасія Мунтянова, працівник Домівки врятованих тварин:
Ходіть, дивіться, що я маю. Бачите, людину бояться, і це є добре. Ми не маємо наміру, щоб вони до мене звикали. Постараємося по максимум відгородити від нас. Бачите, він відразу тікати починає. Зараз він шукає куточок щоб спокійно поїсти.
Жвавих лисенят годують що дві-три години. Їм майже місяць. Тож, нині м'ясо - найголовніше в їхньому раціоні. У рудих малят уже достатньо добре розвинений інстинкт виживання.
Анастасія Мунтянова, працівник Домівки врятованих тварин:
У меншій клітці вони бігають один від одного і намагаються заховати свою здобич, щоб з'їсти, бо як в природі: хто перший взяв - того воно і є. І тому, щоб вони спокійніше поїли і кожному дісталася своя порція - ми відокремлюємо і годуємо по одному.
У Домівку врятованих тварин лисенят волонтери привезли з Івано-Франківщини.
Орест Залипський, волонтер:
Вони народилися в людей під хатою. Тобто, хата, була там дірка, хата є старою, з вапняку, кусок вивалився - і вони там просто в людей на подвір'ї. Вона там вивела цих цуциків.
До своїх дитинчат лисиця не приходила кілька днів. У пошуках поживи лисенята вилізли зі свого сховища. Тоді вже господарі почали їх підгодовувати. І написали про своїх незвичайних пожильців у соцмережі. Малятами відразу ж зацікавилися мисливці - намагалися їх викупити, щоб потім використовувати для тренування мисливських собак. Двох лисенят таки забрали жителі з сусідніх сіл. Решту - прихистили волонтери. Зоологи здивовані таким великим виводком лисенят, бо ж зазвичай у дикій природі народжується до чотирьох дитинчат.
Ігор Антахович, директор Львівського еколого-натуралістичного центру:
Це говорить про те, що лисиця дуже розумна і добре знає наші з вами звички і селиться коло людей і виводить молодняк, але вона ніколи не наносить шкоду тому господарству, де вона живе. Тобто, вона полює на курей у сусідів.
Щойно на дворі потеплішає, лисенят переведуть у закритий вольєр. Згодом, корм хижакам ховатимуть у нори, щоб ті самі навчились його добувати. А коли тварини подорослішають - їх провакцинують від сказу та відпустять на волю до лісу.