Протиепідемічні заходи: освітяни Миколаївщини просять про допомогу у влади [ Редагувати ]
В Україні за минулу добу виявили 2 958 нових випадків зараження коронавірусом. Померли 76 осіб - це новий антирекорд, повідомляє Міністерство охорони здоров'я. Найбільше інфікувань на Тернопільщині - 380 випадків. У Києві - 356. Кабінет Міністрів встановив нові критерії червоного рівня епіднебезпеки.
До них додалася завантаженість ліжок у закладах охорони здоров'я регіону - більше 75% протягом 5 днів поспіль. Та перевищення середнього по країні показника захворюваності на COVID-19 на 100 тисяч населення за 14 днів більше ніж у 5 разів.
Освітяни Миколаївщини просять у міськради понад 20 мільйонів гривень на протиепідемічні заходи. І хоча в навчальних закладах запаси карантинних засобів ще не вичерпані, освітяни впевнені, коли все закінчиться, чекати на гроші може бути запізно. Тож із якими проблемами стикаються нині в школах і на що саме потрібна така значна сума - розкаже Марина Михайловська.
Це - звичайна миколаївська школа. 70 працівників та понад 700 дітей тут щотижня використовують майже чотири літри антисептика. А ще активно миють руки рідким милом і витирають паперовими рушниками. Нинішніх запасів вистачить до листопада - прогнозує керівництво закладу.
Маргарита Даницька, вчителька початкових класів:
Коли забруднились ручки на уроці, вони мають помити їх з милом. А коли ми заходимо до класу, то користуємося антисептиками.
Одноразова маска наразі - обов'язковий атрибут для освітянина. За заявленими нормами, 15 штук на тиждень на кожного співробітника. А в масштабах всього Миколаєва, а це 150 дошкільних та навчальних закладів, - сотні тисяч масок.
Ніна Колечко, директорка школи:
Масками мы пользуемся постоянно. А вот нам сейчас потребуются щитки, если перейдем в оранжевую зону, у каждого работника должен быть щиток.
Потреб, пов'язаних з епідемією коронавірусу, в освітян з'явилося чимало. Держпродспоживслужба постійно влаштовує перевірки щодо дотримання усіх вимог. Зокрема: встановлення диспенсерів, електросушарок, бойлерів. А в деяких закладах ще й доведеться провести додаткові сантехнічні роботи.
Наталія Рябенкова, в.о. начальника управління ММУ ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області:
В багатьох школах загруженість дітей велика. З розрахунку на кількість умивальників, яких повинна бути, щоб діти без черг помили руки, в школах проекти ще з радянських часів. Цих умивальників недостатньо.
Для роботи миколаївських шкіл в умовах коронавірусу вже витратили більше як 4 мільйони гривень. Приміром, аби перед початком навчального року закупити дезинфікуючі засоби, використали кошти, зекономлені на харчуванні під час карантину.
Ганна Личко, начальниця управління освіти Миколаївської міськради:
Управлінням освіти зроблені були підрахунки, що нам необхідно відповідно до постанови придбати для закладів загальної і середньої освіти. Таким чином, у нас з'явилася потреба до кінця цього бюджетного року в 21 млн.
Первинних запасів мало б вистачити до грудня. Але деяким школам вже доводиться суттєво економити.