Ситуація критична: лікарі швидкої працюють на межі можливостей [ Редагувати ]

Діти медиків, які померли через коронавірус, отримають такі самі пільги, як і сироти загиблих на Донбасі. Про це повідомили в Офісі президента. За дорученням Глави держави вже готується законопроєкт, за яким такі діти зможуть здобути вищу освіту за державний кошт.
Нагадаю, від початку епідемії в країні на Ковід занедужали понад 22 тисячі медиків. 212 - померли. Найвразливіша категорія - працівники "швидкої". Адже бригади часто виїжджають на виклики, навіть не знаючи, чи є пацієнт носієм коронавірусу. Чому так відбувається - з'ясовували наші кореспонденти.
Ось так бригада швидкої із Черкаської станції екстреної допомоги буквально вилітає на виклик. За останній місяць роботи в медиків побільшало в рази. Телефони в диспетчерській не змовкають ні на хвилину. Левова частка викликів - підвищена температура, кашель, головний біль, нежить. Швидку, жаліються медики, містяни викликають з найменшого приводу.
Ірина Попович, керівник оперативно-диспетчерського управління Черкаського обласного центру екстреної допомоги:
Велика паніка у пацієнтів в зв'язку з цим Ковідом, велика паніка - до дільничних або не можуть додзвонитись, або у них їх немає тому це все падає на наші плечі.
І кожен такий виклик для бригади ніби лотерея. У захисних комбінезонах медики виїжджають лише на підтверджені випадки Ковіду або до людей з підозрою на зараження. Решту обслуговують лише в захисних масках і рукавичках. Та не рідко, телефонуючи, люди свідомо приховують свій діагноз. Як-от, під час цього виклику.
Доброго дня, можна викликати швидку? У мене дуже сильно живіт болить внизу. - Ви останнім часом не лежали в лікарні? З інфекційними хворими не контактували? - Ні!
На додаток до болю в животі, в усієї родини цієї жінки був ще й позитивний тест на Ковід. Про це бригада швидкої дізналась, лише приїхавши до будинку.
Навчена досвідом фельдшерка Олена тепер навіть при скаргах на нежить обов'язково вдягає комбінезон. Нещодавно він врятував її - принаймні від самоізоляції. Її бригада ушпиталювала жінку, яка знепритомніла на вулиці, згодом у неї діагностували коронавірус.
Олена Гладка, фельдшерка Черкаського обласного центру екстреної допомоги:
Забрала в автомобіль, вона вже була при тямі - бліда, холодна, волога. Я в першу чергу, що… міряю температуру, ставлю термометр, міряю тиск, а вона мені каже не треба, у мене температури немає тому, що я прийняла пару годин тому ібупрофен 400 мілілітрів і збила температуру.
У таких випадках вся бригада швидкої без комбінезонів потрапила б у коло контактних осіб і щонайменше на два тижні "випала б" з роботи. Цього допустити не можна, каже директор обласного центру екстреної допомоги. Медики і так працюють на межі своїх можливостей.
Ігор Фесун, директор Черкаського обласного центру екстреної допомоги:
Будемо так казати, якщо захворіє порядка 20 відсотків працівників ми не зможемо, на сто відсотків у повному обсязі виконувати свою функцію наразі у нас виведено з ладу в зв'язку і з сезонними захворюваннями порядка 7-8 відсотків медичних працівників
Ситуація вже на межі критичної, тому медики вкотре просять недужих зайвий раз не викликати швидку і обов'язково повідомляти про наявність коронавірусу чи підозри на нього.