У Берліні на протест вийшли коронаскептики [ Редагувати ]
У Берліні на протест вийшли так звані коронаскептики. Німецька поліція розігнала їх водометами. А найбільш агресивно налаштованих мітингарів - затримали. Подробиці розкаже Тетяна Логунова.
Без масок і натяку на соціальну дистанцію. Від самого ранку урядовий квартал Берліна взяли в облогу мітингувальники. На вулиці вийшли тисячі німців, які проти карантинних обмежень. Бо, на їхню думку, вони грубо порушують основні права і свободи людини.
Свою акцію коронаскептики планували провести під стінами Бундестагу. Але поліція заборонила їм наближатися до будівлі. І, про всяк випадок, вивела в центр міста водомети. Вони знадобилися вже в обід, коли силовики ухвалили рішення припинити мітинг через недотримання санітарних норм. Поліція кілька разів попросила учасників розійтися. А коли ті не послухалися і почали жбурляти в силовиків каміння і пляшки, застосувала водомети. Понад дві сотні особливо агресивно налаштованих мітингарів - затримали.
Будній день для проведення акції коронаскептики обрали не випадково. Сьогодні парламент розглядав зміни до закону про боротьбу з інфекційними хворобами. До документа додали параграф, який законодавчо дозволяє уряду запроваджувати карантинні обмеження. І робить майже неможливим оскарження ухвалених рішень у судах.
Серед них: обов'язковий масковий режим, закриття закладів і заборона масових зібрань. Запроваджувати ці заходи уряд хоче на місяць, з можливістю подовжувати термін їхньої дії.
Єнс Шпан, міністр охорони здоров'я Німеччини:
У часи пандемії федеральному і земельним урядам потрібні повноваження та інструменти для боротьби з поширенням хвороби. Ми повинні мати змогу робити все можливе для захисту громадян. Ці інструменти уряду може надати парламент. І я прошу вас це зробити.
Поправки розробили за рекордні кілька тижнів. Хоча зазвичай цей процес розтягується на місяці. Тож опозиційні партії відразу звинуватили уряд у спробі сконцентрувати всю владу у своїх руках.
Крістіан Лінднер, лідер Вільної демократичної партії Німеччини:
Зміни до закону не надто допоможуть у розробці ефективної стратегії боротьби з пандемією. Це, по суті, перелік обмежень свобод громадян.
Попри критику опозиції та вуличні протести, депутати схвалили зміни. "За" проголосували 415 депутатів. Тепер їх має затвердити Бундесрат і підписати президент.