Протести у Німеччині: чи послабить уряд карантинні обмеження? [ Редагувати ]

Німеччина знову протестує. Цими вихідними у великих містах країни мітингували як корона скептики, так і прихильники карантинних обмежень. Коли німецький уряд планує послабити локдаун? розкаже Тетяна Логунова .
Кожні вихідні - на демонстрацію. Німеччиною знову прокотилася хвиля антикоронавірусних протестів. На вулиці Дюссельдорфа, Мангейма і Шверіна вийшли сотні противників карантинних обмежень. Ці люди вже об'єдналися в рух під назвою "інакомислячі".
Кім Фрайганг, представник поліції Дюссельдорфа:
Мітинг пройшов більш-менш спокійно. Кілька разів були спроби підігріти ситуацію, але ми вчасно втрутилися й запобігли сутичкам. Долучитися до протестуючих намагалася й група агресивно налаштованих футбольних фанів. На прохання організаторів акції, ми не пустили їх на мітинг.
Одночасно з корона скептиками мітингували і прихильники карантину. Аби показати, що більшість німців підтримує політику уряду.
Я не можу дивитися на людей, які начиталися всіляких конспірологічних вигадок і вважають, що ми живемо за часів диктатури. Тому я вийшла на мітинг, аби показати їм, що більшість людей дотримуються правил, носять маски й намагаються хоч якось взяти під контроль поширення вірусу.
Послаблювати карантинні обмеження німецький уряд поки що не планує. Навпаки, їх посилюють на регіональному рівні. У Баварії, наприклад, від середи діятиме режим надзвичайного стану. Люди зможуть залишати домівки лише з поважної причини - це робота, візит до лікаря або пробіжка. Школи переведуть на дистанційне навчання. І повністю заборонять вживання алкогольних напоїв просто неба.
Маркус Зедер, Прем'єр-міністр Баварії:
Крім обмежень на вихід із дому, у містах зі складною епідемічною ситуацією діятиме й комендантська година - з дев'ятої вечора до п'ятої ранку.
Правила трохи пом'якшать тільки на Різдво. У цей день баварський уряд дозволить збиратися компаніями до 10 осіб. А от на Новий рік - уже зась.
Маркус Зедер, Прем'єр-міністр Баварії:
Різдво - це сімейне свято, а Новий рік - час вечірок і зустрічей із друзями. Цього року його доведеться святкувати у вузькому колі. Максимум 5 осіб із двох різних сімей.
Якнайшвидше знизити темпи поширення коронавірусу і вийти з часткового локдауну - закликає й Ангела Меркель. Канцлерка попередила: бюджет не бездонний. Уже незабаром уряд буде змушений урізати субсидії, які виділяють на підтримання закритого на карантин бізнесу.
Ангела Меркель, канцлер Німеччини:
Ми не зможемо постійно підтримувати бізнес. Адже розуміємо, що найближчими роками на нас очікують бюджетні проблеми.
Наразі закриті через локдаун підприємства отримують щедру фінансову допомогу - 75 відсотків від їхнього місячного обігу. На ці виплати уряд виділив 30 мільярдів євро.
У Німеччині прогнозують, що боротьба з коронавірусом триватиме ще пів року. Саме стільки часу знадобиться для вакцинації більшості населення країни. І доти жителям країни доведеться дотримуватися правил безпеки, носити маски й обмежувати соціальні контакти.