Ціни на газ: коли чекати здорожчання? [ Редагувати ]

Подорожчає, чи ні? - ось у чому питання. Європейська енергетична біржа продовжує дивувати цінами на газ. Цього тижня, тисяча кубів перевалила за тисячу доларів. Втім, побутових споживачів, тобто тих, хто користується газом для готування їжі, чи підігріву води, цінові каруселі не торкнуться! Все через річні контракти. Там вартість газу зафіксована до травня наступного року.
Але.. чи можуть її переглянути? І коли чекати здорожчання ? Подробиці в матеріалі.
Валентин Землянський, експерт у сфері енергетики:
Даже превышают тысячу долларов за тысячу кубических метров.
Втім, українці від цього застраховані. Переконують в Кабміні.
Денис Шмигаль, прем'єр-міністр України:
Тарифи на газ для населення незмінні. В травні ми випустили річний продукт для споживачів, де ціна складає менше 8 гривень. Незалежно від коливань ціни на біржах. Чи хабах.
А в Європі дійсно "ціновий бум". Рекорд за рекордом. У липні, приміром, тисяча кубів коштувала приблизно 800 доларів. А зараз "куби" вже перевалили... за тисячу! Але в Україні споживачам паливо продають значно дешевше.
Євген Нацвін-Степанов:
В середньому, там від області до області, але ціна побутових споживачів коливається від 7 до 8-9 гривень. Там в залежності від того, в який час той чи інший постачальник для населення уклав договір з НАК "Нафтогаз" України.
Валентин Землянський, експерт у сфері енергетики:
В данный момент времени действует контракт между "Нафтогазом" и поставщиком "Йе энергия". То есть, это крупнейшие поставщики на украинском рынке для потребностей населения. "Йе энергия" и "Нафтогаз", они закрывают практически 90 процентов рынка.
Тобто, обслуговують споживачів, які користуються газом і для готування, і для обігріву. У квитанціях цих абонентів ціни зафіксовані до наступної весни. Тобто коливань вартості кубів не буде. А зараз, у часи нестабільного ринку енергетики, й поготів!
Юрій Корольчук, експерт у сфері енергетики:
8 тисяч гривень, і 34 тисячі гривень - це величезна різниця.
А чи можуть цю різницю звести до нуля? Тобто, виставити у платіжках ринкові ціни за куб? Експерти кажуть, що все залежить від "Нафтогазу" з яким "Газзбути" і заключили контракти. Якщо в НАКу вирішать переглянути домовленості, ціни на паливо можуть вирости.
Юрій Корольчук, експерт у сфері енергетики:
Мовляв, потрібно переглянути ціну на газ для постачальників газу. Тому що виросли ціни на європейських біржах. 30 гривень, 34 гривні за кубометр. Але це більше політичні розмови, якщо їх втілять у життя, це просто буде нести ризики для споживачів.
Бо ціна на паливо в платіжках зросте. Разюче!
Валентин Землянський, експерт у сфері енергетики:
И мы будем надеяться, что никто не пойдёт на пересмотр этих контрактов, которые по сути обеспечивают украинское население газом по цене 7,99. Если этот контракт пересмотреть, при чём на рыночных условиях.
Тобто під 30 гривень за куб. А значить, і борги за газ можуть зрости. Але поки що на побутово-газовому ринку стабільні і ціни, і розрахунки.