Лікарі попереджають про ризик раку через використання смартфона вночі [ Редагувати ]

Британські лікарі заявили, що останні дослідження підтвердили зростання ризику раку кишківника у тих пацієнтів, які активно використовують смартфони в нічний час. Про це повідомляє газета The Mirror.
Вплив синього світла від дисплеїв гаджетів збільшує ризик раку кишківника на 60%, попереджають фахівці. Вчені дійшли думки, що синє світло ввечері пов'язано також з підвищеною захворюваністю на інші види раку, зокрема грудей і простати (вдвічі).
Працівники, які працюють ночами, схильні до підвищеного ризику раку молочної залози.
На думку експертів, синє світло вважається найбільш небезпечним для здоров'я людини, оскільки має більш коротку довжину хвилі, ніж інші види світла у видимому спектрі, а це означає, що випромінює більше енергії.
Лікарі радять рідше користуватися смартфоном вечорами. Також варто триматися подалі від будь-яких інших пристроїв зі синім світлом, зокрема настільних комп'ютерів, ноутбуків, планшетів і телевізорів.
Відомо, що синє світло перешкоджає утворенню гормону сну мелатоніну. Мелатонін не лише покращує сон.
Він регулює циркадні ритми, які є життєво важливими для синхронізації клітинних процесів тіла, кажуть вчені. Будь-які збої в роботі цих процесів можуть сприяти виникненню та прогресуванню онкологічних хвороб.
Нагадаємо, що раніше "Подробиці" писали про хвороби, які можуть провокувати екрани гаджетів.