Марафон "FreeДОМ" піддається кібератакам з боку росії [ Редагувати ]

Павутиння рашистської пропаганди обплело весь світ. Токсична інформація просочується у вуха глядачів з різних країн. Задля протидії у європейських країнах заборонили російські канали. А Україна започаткувала міжнародне мовлення для російськомовної аудиторії. Проте марафон "FreeДОМ" піддається кібератакам з боку країни-агресора.
Що це означає? І як Міжнародна платформа іномовлення України протистоїть хакерам з рф? Про це далі.
На все це йдуть мільярди доларів. Кремль не шкодує грошей на пропаганду. Уявіть собі - російські телеканали працюють в 160-ти країнах з 195-ти існуючих на планеті.
Маніпуляції, брехня і перекручування інформації. Це фірмовий стиль кремлівської пропаганди. Найбільше зараз його відчувають країни Балтії.
Імантс Ліепіньш, латвійський журналіст, письменник:
У нас в русскоязычное население около 30% и вот эти русские телеканалы когда-то набирали, скажем так, 25% аудитории.
Аудрюс Сяурусявичус, литовський журналіст:
К сожалению, они были довольно популярными. Русскоязычное население, конечно, они влияли и даже можно услышать, что повторяют нарративы, которые, как с телевизора.
А це вже Німеччина. Кремлівське зомбування відчувається навіть тут. У кабельних мережах присутні майже всі російські телеканали.
Андреас Умланд, німецький політолог, аналітик Стокгольмського центру дослідження Східної Європи:
Русскоговорящие иммигранты, довольно большое количество людей, которые верят в эту российскую интерпретацию того, что там происходит, в спецоперацию, в нацизм в Украине.
Але чи може протистояти такому інформаційному шторму Україна? Яка відповідь Києва кремлю? Її там вже відчули. Українському уряду вдалося переконати європейських колег внести заборону російських телеканалів до шостого пакету санкцій.
Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України:
Були заборонені раша тудей, спутнік, РТР, РТР планета, ТВ центр, в наступному пакеті санкцій ми з нашими колегами-міністрами будемо пропонувати і інші канали, перший, НТВ.
Ще один інформаційний удар по російській пропаганді - запуск проєкту Фрідом, який виходить в ефір на телеканалі UA TV. Він транслюється у 60 країнах світу в кабельних мережах. А ще ютуб, соцмережі - охоплення величезне!
Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України:
Надзвичайно важливо працювати, надавати альтернативну точку зору, у росіян же все просто, у них іншої точки зору немає, а це насправді російською зрозумілою мовою інформація про те, що насправді відбувається, в першу чергу, в Україні, і навколо України, і це унікальна маркетингова, якщо говорити такою мовою, позиція цього каналу. Тому що ніхто більше надавати стільки інформації з України російською мовою не може.
24 години, 7 разів на тиждень. Мовлення нонстоп. Точність, перевірені факти. Інформація з перших вуст - з зони бойових дій. Та коментарі експертів зі світовими іменами.
Євгеній Кісельов, телеведучий «Україна 24»:
Вот есть такое понятие иновещание в разных странах, возьмём например Голос Америки, BBC, Дойче Велле, вот, образно говоря, проект Freedom - это такое украинское иновещание на русском языке. Цель его - доносить правду о событиях в Украине и вокруг неё.
Фрідом - державний проєкт. Він виходить за підтримки президента України, а також Міністерства культури та інформаційної політики. Провідні українські телеканали обʼєднали зусилля, щоб протистояти російській пропаганді.
Андреа Калан, офіційний представник Держдепартаменту США:
Слава богу, что вы делаете это, эту программу на русском языке, чтобы люди, которые это видят и в России, и в российскоговорящих регионах, могут слышать информацию о реальной ситуации.
Потенційна аудиторія Фрідому - 270 мільйонів глядачів. Саме стільки у світі знають чи говорять російською.
Андрій Данилевич, телеведучий Інтер Медіа Груп:
Цей ефір для тих, хто думає російською, для росіян, які живуть в Росії і вірять в якусь примарну спецоперацію, що б'ються з якимось примарним НАТО, з усім світом. Гей, люди, ви б'єтеся з такими самими людьми, з українцями!
За чотири місяці мовлення тільки в ютубі та в соцмережах кількість переглядів програм Фрідому - понад мільярд 600 мільйонів.
Юлія Островська, генеральна директорка ДП "МПІУ":
Якщо отрута російською, то протиотрута теж повинна бути російською. Ми бачимо, що дуже класно, що цільова аудиторія, аудиторія, яка дивиться це від 40 до семидесяти відсотків це - російська федерація. Це круто!
Володимир Рабчун, телеведучий «1+1 Медіа»:
Це протидія російській пропаганді. Справа тому, що такого проекту просто не існувало і він мав з'явитися. І ми розуміємо, що є запит на таку інформацію. Ми можемо зрозуміти це просто по кількості переглядів.
Називати речі своїми іменами. Перемоги - перемогами, поразки - поразками. Не маніпулювати словами, не обманювати свого глядача. І головне, показувати те, про що ніколи не розкаже російський телевізор. Це все - проєкт Фрідом.
Сергій Єрьоменко, телеведучий Starlight Media:
Я впевнений, що в такій війні, та і в будь-якій війні, неможливо отримати перемогу лише на полі бою, і про це говорять і військові, в тому числі, наші, про те, що ми зараз переможемо, дай бог, нашого ворога на полі бою. Але оскільки отут (показує на голову) нічого не зміниться, у тих матерів, жінок підростаючого покоління, пройде час,5-10-15 років, і вони знову сунуться на нас. Тому тут (показує на голову) боротьба з ворогом, вона має бути комплексною.
Росія вже намагається заблокувати трансляцію проєкту Фрідом. Кібератаки - одна за одною. А це означає, що Фрідом йде правильним шляхом. Він змушує російськомовну аудиторію сумніватися в тому, що розповідає кремлівський телевізор. І бачити реальну картину подій, а не вигадану хворою уявою кремля.