В Україні подорожчають овочі: коли очікувати підвищення цін [ Редагувати ]

Через сезонний фактор ціни на овочі в Україні влітку впали. Виробники заявляють, що восени можливе зростання цін на 10-15%. Такий прогноз дав заступник голови ГС "Всеукраїнська аграрна рада" Денис Марчук
Так, віг відмітив, що на ціни будуть тиснути порушення логістичних ланцюгів, зростання цін на пальне, вартість енергоносіїв та витрати на зберігання продукції.
Інфляція, війна, порушення логістичних ланцюгів, зростання цін на пальне - це складові, які формують цінову політику на продукти харчування. З початку війни ціни на всі товари зросли на понад 20%. Зараз серпень, сезон збору овочів, тому спостерігаємо зниження вартості через збільшення пропозиції.
Марчук зазначив, що картопля, огірки, томати та інші овочі подешевшали, сезонний фактор буде продовжуватись до жовтня.
Враховуючи те, що певна кількість українців виїхали за кордон, це також сприяло зниженню цін на сезонні овочі. Але восени зростуть витрати на зберігання овочів, тому слід очікувати після жовтня збільшення ціни на 10-15% на всі групи.