Бійці ТрО облаштовують нові укріплення на Волині [ Редагувати ]
Захищають нашу незалежність і бійці ТрО. Так, на Волині вони продовжують - облаштовувати нові укріплення та нарощують оборону. Більше про ситуацію попід білоруським кордоном - розкажуть мої колеги.
На початку було страшно, а далі вже все нормально.
У цьому волинському містечку люди вже звикли жити під загрозою з боку білорусі. І хоча на вулицях - відносний спокій, місцевих все ж насторожує, що по той бік кордону вже майже рік квартируються російські військові. Та все ж місцеві вірять, що білоруси - не нападуть.
Сергій, житель прикордонного містечка:
Я думаю, що не наважаться, хіба що вже притисне путін більшість всього, но білоруський народ не піде. Їх хіба будуть вперед пускати й ззаду гнати та всьо. По іншому ніяк.
Олена, жителька прикордонного містечка:
От чогось є така надія. Ну вони все-таки не такі, як російські солдати та президент, хоч лукаш може й боїться путіна, але ж не так, люди самі не так, вони слухають його, як путіна тиї солдати. Я думаю, що не підуть.
Якщо ще на початку війни люди кидали свої домівки, то тепер ніхто нікуди не тікає. Впевненості місцевим додає і присутність тут військових.
Ми зараз спокійно живемо, того що ми знаємо, що в нас тут охорона стоїть крепка.
Не лише стоять на варті, а ще й надійно окопуються. І на дванадцятому місяці війни бійці тероборон Волині не припиняють укріплювати своїх позицій.
Роман, командир взводу Волинської бригади ТрО:
Ми на яке місце не приходимо, ми закопуємося на стільки, на скільки нам дозволяє місцевість, на скільки дозволяють наші сили й віддано це робимо - для себе. У першу чергу облаштовують основні позиції, місця для перебування особового складу по периметру оборону.
Андрій, командир роти Волинської бригади ТрО:
У любих оборонних - це маскування і прикриття для особового складу. Перекриті щілини та укриття для особового складу відповідно, коли йде масований артобстріл - потрібно десь людям ховатися.
Оборонці кордону мають чим зустріти ворога. Зброї наготували чимало.
Увага! Міномет! Постріл!
Ось мінометники та зенітники вправляються у стрільбі з мінометів. В умілих руках це небезпечна та смертельна зброя, тому бійці весь час й тренуються.
Висота 166. Триста тридцять три.
Позивний "Арчі", командир міномета:
Міномет використовується в основному по ураження цілі піхоти, мінометних точок. Велика перевага в тому, що він є досить мобільним для переміщення на невеликі. Дуже швидко з ним працювати.
Такі міномети, кажуть бійці, підійдуть для боїв у місцевих лісах.
Позивний "Волина", командир міномета:
Може стріляти навісним снарядом і можна з укриттів таких стріляти, щоб противник тебе не бачив, тобто не прямою наводкою. А там за якоюсь горбочка. Навіть з окопа можна стріляти.
Навестися точно на ціль - допомагають військовим дрони.
Позивний "Старк", головний сержант першого взводу мінометної батареї:
Артилерія являється богом війни, але кожному богові потрібні очі. І ми їх забезпечуємо. Ми займаємося виявленням цілей от і коректуванням вогню безпосередньо за допомогою ось таких от пташечок.
Знищувати цілі вчаться і з зенітної установки, яку ще називають "косаркою". Вона здатна перемолоти піхоту, легку бронетехніку і навіть дрони та літаки.
Військові пильності не втрачають - за будь-якої нагоди гартують міць.
Позивний "Джон", командир зенітно-ракетного відділення:
Ми сьогодні працювали з Зу-23і працювали з ДШК-М. Дуже хороша зброя, по перше вона в нас нова. Боєприпасів в нас вистачає на даний момент, але ми стараємося економити - ми розуміємо для чого, да. Ми - чекаємо противника. Якщо він прийде на нашу землю - ми будем її боронити до кінця.
Все буде добре. Да все буде добре!