Снайпери з групи "Вагнера" цілять в українських військових американськими набоями: як це можливо [ Редагувати ]
Російський постріл у західні санкції. Снайпери з групи "Вагнера" цілять в українських військових американськими набоями. Видання "Політіко" з'ясувало, що російські компанії закупили у західних постачальників сотні тисяч таких патронів. Як це можливо в умовах жорстких обмежень? І хто та чому грає в подвійну гру? Розбиралася Ірина Іванова.
Увагу західних журналістів привернув відеоролик, оприлюднений у "Телеграмі" ще місяць тому. На кадрах вагнерівець нахвалює пропагандисту з кремлівського телеканалу російську гвинтівку Орсіс Т-5000.
Апарат себе дуже добре зарекомендував. Він у нас іде під західний калібр 338.
Західні набої у російській гвинтівці. І це попри безпрецедентні міжнародні санкції. Гвинтівку Орсіс Т-5000 виробляє компанія "Промтехнологія", теж внесена до чорного списку США. Вона виготовляє набої такого калібру і сама. Але, вочевидь, не справляється з попитом.
Документи, які потрапили до рук журналістів "Політіко" свідчать - саме ця компанія разом з іще однією російською фірмою "Тетіс" придбали сотні тисяч куль калібру 338 Lapua Magnum у американського виробника "Горнаді" нібито для виготовлення мисливських набоїв, що використовують у цивільній зброї. Набої такого калібру розробили у 1980-х для ефективної стрільби на велику відстань. Поширення набої 338 калібр набули після війни в Афганістані та Іраку, де добре себе зарекомендував.
Компанія "Горнаді" реалізує продаж набоїв у росію в воєнний час. Власник каже, що припинив торгівлю з цією країною ще 2014 року.
Ми не підтримуємо продаж жодного нашого продукту будь-якому російському негіднику і якщо з'ясуємо, як росіяни придбали набої, якщо це справді так, то вдамося до всіх можливих заходів, щоб це зупинити.
Генеральний директор "Hornady" Стів Горнаді для "Politico":
Російська компанія "Промтехнологія" теж заперечує купівлю американських набоїв. Кажуть, виготовляють і самі, а купити можна.. так, будь-якому воєнторгу. Очільник вагнерівців Євген Пригожин на запит видання відповів, що у них є багато зброї натівського виробництва, яку начебто кинула українська армія. І в саркастичній манері попросив у журналіста сприяння в отриманні винищувачів F-35, американських гвинтівок, кулеметів та гранатометів.
Розслідувачі виявили декларації й інших російських компаній на набої, виготовлені в Німеччині, Фінляндії та Туреччині. Це відкриття, з одного боку, яскраво демонструє дефіцит і нестачу потужностей самого російського військово-промислового комплексу. З іншого - можливості росії обходити санкційні пастки.
Іранські дрони, американські набої, мікрочипи та електроніка західних виробників у російських ракетах. Москва нарощує обсяги поставок, користуючись лазівками. За даними журналістів "Політіко", російська федерація вивела експорт на рівень, який був до повномасштабного вторгнення в Україну. Саме зараз у Євросоюзі розробляють механізми, які мають перешкоджати обходженню санкцій. Ці інструменти увійдуть до 11 пакету санкцій, який мають ухвалити до кінця червня.