Жителям Киргизстану дозволили використовувати ім'я по матері [ Редагувати ]

Дорослі жителі Киргизстану мають мати право замість по-батькові (патронім) вказувати в документах ім'я по матері (матронім).
Відповідне рішення ухвалив Конституційний суд Киргизстану в рамках розгляду позову громадянки республіки, яка вимагала дозволити їй вказати у документах своїх дітей ім'я по матері замість по батькові. Про це повідомляє 24.kg.
Конституційний суд 30 червня відхилив її позов, вважаючи, що це зашкодить інтересам дітей.
Дитина з ім'я по матері у традиційному суспільстві може стати жертвою булінгу та стигматизації.
Водночас суд визнав, що дієздатні дорослі громадяни мають право обрати, що вказувати в документах - по батькові чи матронім. Суд дав доручення уряду розробити поправки до законодавства, які нададуть таку можливість людям віком від 16 років.
Законодавство має містити правові положення, які надають цій категорії громадян таку можливість і не створювати умов для порушень принципів рівності та заборони дискримінації за ознакою статі.
У Киргизстані зараз допускається можливість присвоєння імені або за киргизькими традиціями (з додаванням слів "уулу" (син) або "кизи" (дочка) після імені батька), або за радянською традицією, яка передбачає ім'я, прізвище та по батькові.
Матронім (матронімічне ім’я) - це частина родового імені людини, що виникло від імені, прізвиська чи назви професії матері або інших предків за материнською лінією.
Нагадаємо, раніше у Киргизстані артистам заборонили співати під фонограму.