Мосбіржа зупиняє торги доларами та євро: що чекає економіку країни-агресора та росіян (відео) [ Редагувати ]

Мосбіржа з 13 червня припинила торгувати доларами та євро. Повідомлення про призупинення торгів надійшло після оголошення нового пакету санкцій з боку США.
Мосбіржа, Національний кліринговий центр і Національний розрахунковий депозитарій, які виступають посередниками при торгах доларами на російському валютному ринку, були включені до нового списку санкцій серед 300 компаній.
Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" розповів радник керівника Офісу президента України Владислав Власюк.
"Простою мовою, значно складніше буде тепер будь-які зовнішні трансакції проводити в долари і в євро. З одного боку росіяни скажуть: "та що нам то долар, грязная бумажка, нам нормально сидіти в китайському юані".
Частково вони праві, але проблема в тому, що більшість того, що вони закуповують у світі, а потрібні їм технології, мікроелектроніка, вони закуповують за долари. Це неминуче, і це для них стане великою проблемою, і стане для них набагато дорожче.
Крім того, не думаю, що їх насправді радує перспектива стати тепер настільки залежними від китайського юаня, тому що долар і євро - це зовсім іншого порядку у плані вживаності та поширеності у світі валюти. Крім того, правила тут куди більш цивілізовані.
Щодо юаня. Побачимо, як товариш Сі буде використовувати черговий цей подарунок, який йому впав у руки. Про сто так він путіна не буде випускати, просто так в якості підтримки прагматичний Китай росії нічого не дасть. Це такий практичний наслідок санкцій проти Мосбіржі для росії...
Відтепер можливість С ША застосовувати вторинні санкції проти будь-яких фінансових установ третіх країн приблизно в 4-5 разів ширші. Що це означає.
Раніше США могли санкціонувати будь-який банк у світі за те, що вони сприяють торгівлі підсанкційної російської особи або підсанкційним товаром. Тепер вони дійшли висновку, що вся економіка росії працює на війну, ці пресловуті "воєнні рейки".
Відповідно вони кажуть, що будь-яка трансакція, якщо вона обслуговує російський ВПК, і це є порушенням санкцій, ми в такому випадку одразу можемо використовувати вторинні санкції.
До цього це призведе.Ми вже бачили, наскільки акуратнішими стали банки Китаю, Еміратів, Індії, Туреччини в обслуговуванні трансакцій, пов'язаних з росією. А тепер це буде стрімко наближатися до нуля в принципі", - розповів Владислав Власюк.