Нещасні випадки на воді: як запобігти трагедії на пляжах [ Редагувати ]
Наступного тижня - спека. Укргідрометцентр прогнозує підвищення температури повітря до 38°C, а подекуди й до сорока одного. Нині рекордна кількість відпочивальників біля води - і не лише на офіційних пляжах. Водночас через необачність зростає кількість нещасних випадків на водоймах. Лише цього сезону на Черкащині дев'ятеро загиблих під час відпочинку на воді, третина з них - діти.
Тож, рятувальники вкотре вирушили в рейд, щоб нагадати правила поведінки. Репортаж Ірини Васюри.
Один з популярних пляжів спального мікрорайону Черкас. Зі зручностей тут лише дерев'яний настил, що веде до води, та близькість до зупинки й домівок. Поста рятувальників немає, дно не обстежене, буйки теж не встановлені. Та людей це не лякає.
Ольга, відпочивальниця:
Коли вмієш гарно плавати, то ніби нічого й не боїшся, хоча всяке буває, було, що хлопець, який гарно плавав, потонув, та я намагаюсь безпечно себе поводити.
Оксана, відпочивальниця:
Такі були в мене знайомі, що тонули, а взагалі вода хоч наш і друг, але вода може бути небезпечною, це треба завжди пам'ятати.
Вихідними на Черкащині - знову рекордні температурні показники, тож рятувальники прийшли на цей пляж, щоб укотре нагадати людям правила відпочинку біля води та показати, як допомогти у разі надзвичайної події.
Люди, хоч і не проявляють активної зацікавленості, та все ж прислухаються до порад рятувальників. Фахівці показують, як діяти, щоб й самим не потонути під час порятунку.
Підплисти зі спини й взяти під руки, спину людини покласти собі на груди й плисти назад, так вона не завдасть вам шкоди в паніці.
Рятує умовного втопленика Олександр. Він уже три роки працює водолазом-сапером. Причини бід на воді, каже, здебільшого однакові.
Олександр Яценко, водолаз-сапер:
Здоров'я погане у людей. вони цього не враховують, тим більше в таку спеку, алкогольне сп'яніння чи наркотичне, і глибина, коли є шторм якийсь. Багато хто хоче переплести до Києва те Дніпро, але ж без практики, без фізпідготовки не можуть зробити, і результат є фатальним.
Коли людину вдається витягнути з води, їй потрібна домедична допомога. Як діяти - має знати кожен.
Щоб не стати учасником таких неприємних пригод, рятувальники радять вибирати безпечні місця для відпочинку. Та й цьогорічна статистика загиблих на воді кричить про те, що варто бути більш обережними.
Юлія Норовкова, речниця ГУ ДСНС у Черкаській області:
З початку сезону 9 осіб загинуло, з них - троє дітей, минулого року 8 людей загинуло, з них - двоє дітей, більше доросле населення нехтує правилами безпеки. На пляжах офіційно визнаних міською й обласною владою як пляж не трапилось жодної надзвичайної події, події трапляються, де немає водолазного посту.
Рятувальники нагадують: вибір офіційних пляжів, постійний нагляд за дітьми та пильність під час відпочинку поблизу води - запорука того, що таке дозвілля принесе лише позитивні емоції.