Молодь на держпосадах: як стати посадовцем у 25 років [ Редагувати ]
Молодь на державних посадах. Допомогти кар'єрному зростанню молодих людей, надати їм можливість професійного розвитку, створити майбутніх лідерів - мета національної програми "Державотворець". Вона діє в Україні вже 6 років. А напередодні організатори та випускники програми зібралися у Києві на форум, щоб підбити певні підсумки. Як стати посадовцем у 25 років? Єлизавета Яковлева поспілкувалася з тими, хто випробував на собі цей шлях до влади.
Ірина - одна з тих, кого можна назвати молодим державотворцем. Дівчина пройшла навчання за національною програмою і тепер працює у Міністерстві молоді та спорту.
Ірина Фадій, представниця Міністерства молоді та спорту України:
Я працювала у громадському секторі, і в принципі завдяки цій програмі я змогла перейти саме в державний сектор. Насправді до цієї програми державний сектор для мене був незрозумілим. Мені здавалось, він не для молоді.
Стати учасником програми "Державотворець" можуть лише ті, кому ще не виповнилося 35 років. Кандидат повинен закінчити університет і мати щонайменше вчений ступінь магістра. Навчання триває тиждень. А потім можна потрапити на стажування у будь-яке відомство: від регіональних громад до міністерств і міжнародних інституцій.
Ірина Фадій, представниця міністерства молоді та спорту України:
У нас були й навчальні візити у різні держустанови. Я зокрема проходила навчання у НАЗК. Було по 6 спікерів в день. Це і Кабінет Міністрів, і Офіс Президента України, і, звичайно, різні міністерства.
Марія Карчевич, заступниця міністра охорони здоров'я України:
Коли я прийшла на державну службу, то хотіла бачити поруч із собою більше таких молодих людей, і я розуміла, що не так просто щось змінювати. Тому мені хотілось показати молоді, що державні органи, державний сектор - це також про відкритість і про відповідальність, про те, що важливо йти й змінювати країну.
Програма існує вже 6 років. За цей час її випускниками стали вже понад пів тисячі молодих державотворців. Посадовці з досвідом переконані: за молодими кадрами на державних посадах - майбутнє.
Матвій Бідний, очільник міністерства молоді та спорту України:
Враховуючи потенціал молодого покоління, його особливості як суспільної групи та ролі, яку воно несе, важливо враховувати той факт, молодь є об'єктом молодіжної політики, на яку, власне і спрямована управлінська діяльність. Наші заходи спрямовані на розвиток навичок молоді із залученням до прийняття рішень в громаді.
Олексій Кулеба, заступник керівника Офісу Президента України:
Народ України в майже своїй абсолютній більшості зараз знаходиться на війні. Або реально в окопах або сім'ї думками там постійно. І це все нас очікує після нашої перемоги - служіння цим людям. І саме ви сьогодні, ті, хто знаходиться в цій залі, будете приймати активну участь в тому, щоб допомогти кожному.
Залучення молоді до державної служби допоможе вирішити одразу кілька питань, переконані ініціатори програми "Державотворець". Зокрема, так можна прискорити процес відновлення України, а ще отримати свіжі ідеї та рішення.