Аномальне літо: як рятуються від спеки на Миколаївщині [ Редагувати ]
Аномальне літо. Спека буквально плавить людей. Гаряче повітря накрило більшість областей України. У затінку температура сягає 39 градусів за Цельсієм, а на Миколаївщині стовпчики термометрів піднялися до 41-го. Врятуватися від спеки люди намагаються біля води. Та яка небезпека через це може бути прихована розкаже Єлизавета Кротик.
На міському пляжі мікрорайону Намив повно відпочивальників. Приїхав і Геннадій, він переселенець з Херсона. На цій водоймі вперше.
Геннадій, переселенець з Херсона:
- Як рятуєтесь у таку спеку? - Ніяк, електрики немає, кондиціонера немає, вентилятор тільки й те, працюємо погодинно, коли світло дають. От приїхали тут відпочити трошки.
У таку спеку у квартирі тяжко всидіти, особливо без кондиціонера - нарікає і жителька Миколаєва Олена. Тож щойно з'явилася вільна хвилина - одразу з сином поспішили до води.
Олена, жителька Миколаєва:
Чесно кажучи, перший раз. Немає так багато часу, то вийшли із сином позасмагати трошки. От я у відпустці, син на канікулах, то прийшли до річки, так і рятуємось. Світла немає, душно, кондиціонери не включиш, так і рятуємось, трішки вітерець дує, річка поруч. Водички купили, морозива поїли.
А ось Наталія каже, що не вмикає кондиціонер через високу вартість електроенергії. Натомість щодня приходить на берег.
Наталія, жителька Миколаєва:
Тут рятуємось, на море зараз не поїдеш, тому що виїхати складно, приходжу на річку майже через день, так багато хто. Нам добре, бо в нас хоча б річка є.
Крім того, жінка дотримується порад медиків, як уберегтися від теплового удару.
Часто п'ю воду, овочі, фрукти, зараз треба їсти легку їжу.
Головне - кажуть медики - пити багато води. І це допоможе запобігти перегріванню.
Ольга Присяжнюк, медичний директор Центру первинної медико-санітарної допомоги № 4:
Хочу рекомендувати зайнятися профілактикою, щоб не допустити розвитку таких хвороб, які виникають, коли наш організм перегрівається - це тепловий удар, який проявляється різкими головними болями, запаморочення, підвищення температури до 39 та короткочасна втрата свідомості. Не забувайте, про першу допомогу - таку людину необхідно охолодити.
І в жодному разі не вживати спиртне.
Ольга Присяжнюк, медична директорка Центру первинної медико-санітарної допомоги №4:
В цей період потрібно зменшити фізичну активність, зменшити та виключити вживання кофеїну, наркотичні засоби, алкоголь, вони протипоказані, коли температура вище 35 градусів.
Через аномально високі температури рятувальники та правоохоронці здійснюють постійні рейди на пляж, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям.
Сергій Демідов, начальник відділу ювенальної превенції ГУНП у Миколаївській області:
Це не перший і, на жаль, не останній рейд на пляжі Намив, у зв'язку з тим, що тут дійсно велика кількість людей з Миколаєва приїжджає сюди на відпочинок. Сьогодні вибрали цей пляж, тому що нещодавно тут відбулась надзвичайна подія, пов'язана з утопленням малолітньої дитини.
Та як би спекотно не було на вулиці, рятувальники нагадують, що в Миколаївської області діє заборона купатися у водоймах. Більшість пляжів - так і офіційно й не відкрили.
Сергій Демідов, Начальник відділу ювенальної превенції ГУНП у Миколаївській області:
У воді можуть бути різноманітні вибухонебезпечні предмети, а також інші предмети, які загрожують життю та здоров'ю людини. Крім того, може бути загроза захворювання на хвороби, збудники, які знаходяться у водоймах.
Моніторинг якості водойм у межах офіційних пляжів та рекреаційних зон проводять щотижнево.