У Києві презентували артефакти історії Олімпійського руху в Україні [ Редагувати ]
Воля до перемоги. Попри руйнування спортивної інфраструктури та регулярні обстріли. Стадіони, тренувальні бази, спортивні комплекси - це лише частина пошкодженого росіянами майна. Та український спорт і надалі бореться за медалі. Чемпіонат Європи з футболу, світові першості і, зрештою, Олімпійські Ігри. За підтримки Офісу Президента в Національному музеї історії України у Другій світовій війні представили артефакти історії Олімпійського руху в Україні. Руслан Смєщук бачив.
Музей історії України у Другій світовій та інших війнах. Там відкрилася незвична виставка - присвячена олімпійському українському руху. А ще - спорту та війні.
Юрій Савчук, генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війні:
Ми хочемо виказати свою повагу і вдячність тим спортсменам, які стали на захист нашої країни. І тим спортсменам, які поклали своє життя на вівтар боротьби за незалежність України. І, на превеликий жаль, наша виставка представлена також і мартирологом, загиблих спортсменів з часу повномасштабного вторгнення.
Це сотні й сотні прізвищ. А ще в колекції красномовні символічні фото, в яких умовах українські спортсмени змушені тренуватися.
Олена Ковальська, заступниця керівника Офісу Президента:
Я думаю, ці Олімпійські Ігри будуть чемпіонами за кількістю росіян, і це наша перша перемога. Так мало їх буде. Їх було сотні, а тепер вистачить пальців на двох руках, щоб порахувати, скільки їх буде. Основна ідея нашої комунікаційної компанії - основна ідея, яку вкладали у цю виставку і в інші заходи - перемога Українців у тому, що наші спортсмени будуть на олімпіаді.
І ця експозиція показує, чому. Понівечені уламками лижі, печатки із розбитого залу в Чернігові та інше спортивне спорядження. росія у прямому сенсі нищить, вбиває український спорт.
Ростислав Карандєєв, т.в.о. міністра культури та інформполітики:
Зовсім недавно було б дивно побачити виставку, присвячену спорту в музеї війни. Але, на жаль, понад 2 роки боротьби у збройному форматі, боротьбі за державу роблять багато незвичних речей звичними вже. Буденними. На жаль, буденною такою стала і підготовка олімпійців наших. В умовах відключення світла, в умовах повітряних тривог, в умовах зруйнованих спортивних закладів.
Серед експонатів - нова парадна форма українських олімпійців, уже незабаром вони крокуватимуть в ній та з національними прапорами вулицями Парижа. Президент національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт був серед тих, хто відкривав івент. Він розповів, як на початку вторгнення Президент України поставив йому дуже непросте завдання.
Вадим Гутцайт, президент Національного олімпійського комітету України:
Зберегти український спорт, зберегти українську олімпійську збірну. Ми її зберегли. Були складні часи, була складна підготовка. Були часи, коли ми прийняли рішення бойкотувати Олімпійські Ігри, якщо там буде рф. Але ми витримали. І ви знаєте, результат нашої спільної роботи. 15 росіян і 16 білорусів, без прапора, без гімну, без жодної символіки, будуть брати в ОІ і не будуть брати участь у церемонії відкриття.
Ця незвична виставка працюватиме ще кілька місяців. Тож у музеї історії України у Другій світовій та інших війнах чекають на відвідувачів. І подивитися є на що.