У Дніпрі відкрили безпековий центр для дітей з особливими освітніми потребами [ Редагувати ]
Спеціалізований безпековий центр для дітей з особливими освітніми потребами відкрили у Дніпрі. Схожих в Україні наразі немає. Там навчають, як правильно себе поводити на дорозі, у воді та в лісі. За викладачів співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій. Для цього вони пройшли відповідні тренінги, адже, кажуть, методика викладання особливим дітям теж особлива.
Так виглядає сучасний інтерактивний клас безпеки на воді для навчання дітей з особливими освітніми потребами. Його облаштували в Дніпрі, і подібних центрів в Україні наразі немає. Про правила поводження біля водойм особливим дітям розповідатимуть надзвичайники. А ще за допомогою проєктора проводитимуть уроки безпеки в екосистемах.
В окремій кімнаті для дітей з вадами розвитку організували смугу перешкод.
А ще є імпровізована дорога з усіма дорожніми знаками, яким навчатимуть дітлахів. Екскурсію проводить інспекторка Ольга. Каже, аби викладати правила безпеки для особливих дітей, надзвичайники пройшли спеціалізовані курси. Адже методика викладання теж особлива.
Ольга Петренко - інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС у Дніпропетровській області:
Може статися пожежа й особлива дитина має розуміти, що на вогонь не потрібно стояти й дивитися. Від нього не потрібно ховатися в партах, або в якихось диванах, або не виходити з кімнати, тому програма повністю модифікована, і по-іншому викладається цим дітям.
Діагноз аутизм - розлад розвитку нервової системи - трирічному Ярославу поставили у листопаді минулого року, розповідає його мати Олександра.
Олександра - мати Ярослава, вихованця реабілітаційного центру:
Ще до встановлення діагнозу ми почали працювати з Ярославом. Дивилися в інтернеті методики раннього втручання, і все що могли, ми зробили як батьки, а вже потім ми почали розвиватися у цьому напрямку.
Більше трьох тисяч гривень на місяць родина витрачала на заняття із різними фахівцями. Нині Ярослав коштом держави проходить двотижневий курс реабілітації у спеціалізованому центрі. Максим, батько хлопчика, каже: хоче, щоб син ріс повноцінним членом суспільства, а це без допомоги фахівців практично неможливо.
Максим - батько Ярослава, вихованця реабілітаційного центру:
Я хочу, аби він зміг соціалізуватися. Щоб він міг взаємодіяти з людьми, щоб він міг знайти собі роботу, щоб він міг створити сім'ю.
Дітей із вадами розвитку останніми роками стало більше, констатує дитячий невролог Тетяна Залізняк. Лише в неї кількість таких пацієнтів збільшилась втричі. Водночас дитячих реабілітаційних центрів не додалося.
Тетяна Залізняк - дитячий невролог:
Вона не має нормального контакту з лікарями, батьками, зі своїми однолітками, тому в першу чергу, щоб такій дитині забезпечити безпеку життя, потрібні такі центри. Щоб така дитина могла до нас звернутися не за допомогою мовлення, якого в неї може і не бути, а за допомогою жестів.
Безпекові центри для дітей з особливими освітніми потребами найближчим часом планують відкриття ще у двох районах Дніпропетровщини - Синельниківському та Нікопольському.