Обмін між рф та Заходом: як німці відреагували на звільнення Красікова [ Редагувати ]
"Вбивця з Тіргартена" Вадим Красіков - це агент ФСБ. Він служив у підрозділі "Альфа".
кремль підтвердив цю інформацію після великого обміну між росією та Заходом. Красікова, засудженого до довічного ув'язнення, росіянам віддала Німеччина. Попри те, що він відсидів за ґратами лише кілька років.
Як канцлер Шольц ухвалював це рішення? Хто був проти? І як німці відреагували на звільнення вбивці? Усі подробиці - в нашому наступному матеріалі.
Замість відпочинку пресконференція в аеропорту Кельна. У четвер канцлер Німеччини Олаф Шольц терміново перервав свою літню відпустку. Щоб особисто зустріти німців та росіян, звільнених в результаті великого обміну між росією та Заходом. І пояснити суспільству, чому він погодився видати москві "вбивцю з Тіргартена" - агента ФСБ Вадима Красікова.
Олаф Шольц, канцлер Німеччини:
Депортація вбивці, засудженого до довічного ув'язнення, після того, як він провів за ґратами лише кілька років - це важке рішення. Ми намагалися все зважити. На одній шальці була зацікавленість держави у виконанні вироку. На іншій - свобода, здоров'я та життя невинних та несправедливо ув'язнених в росії людей.
Коли Шольц пояснював свої мотиви, кілер Красіков вже ручкався та обіймався з володимиром путіним. В аеропорту. Під камери та на червоній доріжці, яку вистелили для вбивць, диверсантів та шпигунів. А німецькі ЗМІ повідомляли подробиці обміну, де основною фігурою був саме кілер Красіков. Рішення Шольц ухвалював разом з партнерами по коаліції, лідерами опозиційних партій та силовиками. Проти були міністр закордонних справ Анналена Бербок та генпрокурор країни Єнс Роммель. Вирішальну роль зіграв міністр юстиції Марко Бушманн. Він дав генеральній прокуратурі письмове розпорядження припинити виконання вироку і депортувати Красікова в росію.
Гірка поступка та угода, за яку довелося заплатити зависоку ціну. Так пишуть про обмін Красікова німецькі ЗМІ. Для країни, де законослухняність буквально культивують, це і справді екстраординарна подія. А надто з огляду на зухвалість злочину, який скоїв Красіков. Свою жертву - колишнього чеченського польового командира Зелімхана Гангошвілі - він вбив посеред білого дня на очах у перехожих. Двома пострілами в голову. У центральному парку столиці Тіргартен. Виносячи Красікову вирок, судді заявили: це було демонстративне вбивство на замовлення російської влади. Тобто, державний тероризм.
Чому офіційний Берлін після довгих вагань все ж таки віддав Красікова? Німці та американці не приховують: інакше обмін не відбувся б. Захід не отримав би своїх громадян, які стали заручниками кремля та не звільнив би російських політв'язнів. Між гуманізмом та законом канцлер Шольц вибрав перше. Утім, з таким рішенням згодні не всі його виборці.
Юрген, житель Берліна:
Невинні люди не повинні сидіти в тюрмах. На жаль, іноді заради цього треба йти на важкі компроміси. Я вважаю, що уряд Німеччини ухвалив правильне рішення.
- Шкода, що Німеччина на це пішла. Випустили вбивцю, з якого в іншій країні тепер роблять героя.
- І особливо зараз, під час війни з путіним.
Експерти, тим часом попереджають про небезпечні наслідки такого обміну. Мовляв, тепер кремлю буде легше вербувати й відправляти у західні країни вбивць, шпигунів та диверсантів. Вони знатимуть: у разі викриття чи провалу їх рано чи пізно обміняють. На заручників. Їх спецслужби рф без проблем наберуть серед іноземців, що з якихось причин вирішать відвідати росію.