Наступ Києва отримав "зелене світло" від союзників - Politico [ Редагувати ]
Західні союзники відреагували на розширення українського наступу.
Про це пише Politico.
Це стосується й Німеччини, яка, будучи союзником, часто уникала ризикувати провокацією російського лідера Володимира Путіна, особливо в питанні надання Україні зброї, яку та могла б використати для нападів на Росію.
Однак цього тижня з Берліна немає жодних застережень щодо ударів по російській території.
Україна має право на самооборону, закріплене в міжнародному праві, — заявили в німецькому МЗС у коментарі для Politico, додавши, що це право не обмежується лише українською територією.
Деякі політики консервативної опозиції Німеччини ще більш рішуче підтримують українські наступальні дії, включаючи використання німецької зброї на російській території. Родеріх Кізеветтер, високопосадовий представник Християнських демократів, заявив у ЗМІ, що завдавати ударів по "базових зонах" у Росії німецькою зброєю є цілком законним.
Після передачі зброї вона стає українською, тому питання про західну зброю не виникає, – додав Кізеветтер.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц поки що не переривав свою літню відпустку, щоб прокоментувати ситуацію.
Водночас видання зазначає, що Берлін і Вашингтон змінили свою політику щодо ударів по російській території у травні, реагуючи на російський наступ на Харків. Тоді уряд Німеччини заявив, що Україна "має право на самооборону, гарантоване міжнародним правом, у відповідь на ці атаки".
Схвалення Вашингтоном у травні було обережно сформульованим і стосувалося районів поблизу Харкова.
Але зараз США не роблять особливого акценту на цьому наступі.
Очевидно, що ми рішуче підтримуємо зусилля України щодо захисту від російської агресії", - заявив речник Держдепу Метью Міллер у четвер, додавши: "Наша політика полягає в тому, щоб дозволити Україні відповідати на атаки з російського кордону, і ми бачили такі атаки з цього району.
"Які довгострокові цілі Україна переслідує в рамках цього наступу та чи зможе вона утримати захоплену територію, поки що залишається незрозумілим", - підсумовує видання.