"Вільні мріяти": у Києві провели підсумковий день Українського молодіжного форуму [ Редагувати ]
"Вільні мріяти". Понад 300 активних молодих людей зібралися на Українському молодіжному форумі у Києві. Напередодні, у Всесвітній день молоді з ними зустрівся Президент, спікер Верховної ради та міністри. Які програми підтримки анонсували - розкаже Ніна Коломієць.
Кожна зміна може стати останньою. Так описує свої робочі будні Микита Пипкін. Хлопець працює рятувальником у Лимані на Донеччині, першим приїздить на місця прильотів.
Микита Пипкін, працівник ДСНС (м. Лиман):
Це зона ведення активних бойових дій, там відстань до ворога сягає десь кілометр, працюємо, рятуємо людей, робимо все, що можемо, девіз недарма придумали: "Запобігти, врятувати, допомогти". Рятуємо, допомагаємо, евакуюємо населення, робимо все, що від нас залежать.
За самовіддану працю Микита отримав орден із рук Президента України. Поліцейські, військовослужбовці, медики. Більшості немає й 25, але вони вже приймають дорослі рішення і творять майбутнє України.
Максим Бєлов, військовослужбовець ЗСУ:
Були ми спочатку в Серебрянському лісництві, згодом нас перекинули на Авдіївський, Покровський напрямки, там я отримав поранення. Зараз повернувся до служби після реабілітації. Орден "За мужність" 3 ступеня.
Попри жорсткі обставини війни, Україна не матиме втраченого через війну покоління, наголосив Володимир Зеленський. Президент анонсував три державні програми з підтримки молоді.
Володимир Зеленський, Президент України:
В існуючій державній програмі "єОселя" буде передбачено для молодих українців і українок віком до 25 років зменшення першого внеску до 10%. І вже восени має запрацювати відповідна програма. Це дійсно хороша іпотечна програма, в ній передбачено 3% річних для військових, лікарів, вчителів, правоохоронців і 7% - річних для інших категорій. Друге, вже з вересня запрацює нова програма грантів на власну справу. Для українців і українок віком до 25 років. Це створення або розвиток свого власного малого бізнесу.
Також із вересня в Україні запрацюють освітні гранти й програма підтримки абітурієнтів. Для активних молодих людей, які хочуть стати рушієм змін, теж відкриваються нові можливості.
Руслан Стефанчук, Голова Верховної Ради України:
Сьогодні ми починаємо створення Молодіжної ради українського парламенту. Я оголошую конкурс, я пропоную кожному з вас надіслати будь-які ваші законодавчі ініціативи, які ви бачите з приводу того, як має вдосконалюватись регулювання української молоді. Але будь-який конкурс повинен мати свій абсолютно осяжний фінал. Я обіцяю, що авторів кращих ініціатив я запрошу доєднатися до парламентської команди і стати радником або помічником голови ВРУ.
Молоді люди, які вже показали себе у розбудові України, стали лауреатами премії Кабінету Міністрів України.
Ілля Іванов, лауреат премії КМУ за особливі досягнення молоді у розбудові України (м. Шостка):
Отримав я цю премію сьогодні за свою волонтерську діяльність, це місто Шостка, Шосткинський район, Сумська область. Допомагаємо всіляко, як тільки можемо, кажуть кудись їхати, розгрібати завали, поїдемо, якщо, наприклад, у нас був обстріл міста Шостки 13 січня 24 року, то два тижні разом з ДНСН, міською владою ми допомагали мешканцям постраждалим від російського нальоту, а допомагаємо людям з інвалідністю, ВПО, дітям-сиротам, допомагаємо особам похилого віку, допомагаємо нашим військовослужбовцям.
Створити український проєкт майбутнього та надихнути молодь жити в Україні, повертатися з-за кордону - один з пріоритетів для держави, наголошують посадовці найвищого рівня. Для майбутнього покоління Україна має стати простором для втілення мрій та реалізації власних проєктів.