Програму єВідновлення розширили: Олена Шуляк розповіла про зміни (відео) [ Редагувати ]
Державна компенсаційна програма "єВідновлення" отримала два важливі оновлення, завдяки яким українці зможуть швидше отримати компенсацію за зруйноване житло.
Відтепер громадяни можуть автоматично отримувати довідку про несудимість. Вона є необхідною, щоб підтвердити, що особа, яка претендує на кошти, не вчиняла злочинів проти основ національної безпеки.
Крім того, виплату по "єВідновленню" тепер можуть отримати законні представники власників пошкодженого житла - неповнолітніх дітей та недієздатних осіб.
Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" розповіла голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.
"Державна програма "Євідновлення" постійно вдосконалюється. Ми постійно працюємо як з громадянами, які скористалися цією послугою, та і беремо зворотний зв'язок від комісій, які працюють з органами місцевого самоврядування.
І постійно і на технічному, і на нормативному рівні намагаємося зробити, щоб ця програма була якомога доступнішою для широкого кола людей.
І вже сьогодні можуть скористатися програмою законні представники - це або батьки. або опікуни. І виявилося, що пошкоджене або зруйноване житло перебуває у праві власності тих же неповнолітніх громадян, які не могли швидко скористатися цією програмою.
Тому для того, щоб виправити та удосконалити цю програму, тепер законні представники можуть звернутися до ЦНАПу, до нотаріуса, маючи всі необхідні документи, які підтверджують, що вони є законними представниками тої чи іншої людини.
І потім нотаріусом або в ЦНАПі дуже швидко будуть внесені відповідні дані до реєстру пошкодженого та зруйнованого майна, буде сформована відповідна заява на отримання компенсації за пошкоджене або зруйноване майно.
І потім, коли буде реалізований сам компенсаційний механізм, то саме законний представник отримає або цільові грошові кошти на картку "єВідновлення", або на нього буде згенерований і оформлений житловий сертифікат, якщо зруйноване житло і саме законний представник буде обирати не цільові гроші, а сертифікат.
У цьому випадку не потрібно, якщо ти є законним представником, йти до нотаріуса та витрачати додаткові кошти й оформлювати довіреність. Буде достатньо тих документів, які підтверджують, що ця особа є законним представником - або батьками дитини, або опікунами, якщо людина не є дієздатною, або прийомні батьки у тому числі.
На сьогодні всі громадяни України, які мають пошкоджене або зруйноване житло, це стосується виключно фізичних осіб, вони можуть скористатися компенсаційним механізмом. Якщо у них пошкоджена домівка - квартира, можна отримати компенсацію до 350 тисяч гривень. Якщо пошкоджений приватний будинок - до 500 тисяч гривень. Сума житлового сертифіката, який видається безпосередньо тоді, коли зруйноване житло, визначається за загальною формулою, яка затверджена Кабміном.
Для всієї України діє вартість одного квадратного метра у розмірі 36 243 грн, яка коригується на відповідні коефіцієнти. Це регіональний коефіцієнт, коефіцієнт, в якому році був збудований будинок, і коефіцієнт, який регулює кількість кімнат, якщо це стосується руйнування квартир у багатоквартирному будинку", - розповіла Шуляк.