Різьбить по дереву однією рукою: історія українця [ Редагувати ]
Повномасштабне вторгнення росії застало його в Маріуполі. Він пережив поранення та полон. А тепер знайшов себе у творчості. Якій саме? Історія мирного українця, який допомагав нашим захисникам, у наступному матеріалі.
З дерева він вирізає об'ємні вироби: тризуби, шеврони, позивні, герби міст - і все це однією рукою!
Спочатку звикнути треба було, а зараз уже нормально.
Миколі Бурлаці 25 років, він з Маріуполя. Працював на Азовсталі слюсарем-ремонтником. Коли в місто прийшла велика війна, допомагав українським військовим. Під час однієї з розвідок потрапив під мінометний обстріл.
Микола Бурлака, переселенець з Маріуполя:
Я зазнав двох поранень - одне в голову, звідти дістали чотири осколки, друге поранення було в руку. На щастя, моя дружина - медик, вона надала мені першу допомогу, а маріупольці, які евакуйовувалися машиною, погодилися взяти з собою й мене.
Та на виїзді з міста машину зупинили кадирівці, побачили у Миколи татуювання тризуба і взяли у полон.
Микола Бурлака, переселенець з Маріуполя:
Мене вивели на вулицю, одягли на голову мішок - це 21-го березня було, і вивезли в якийсь підвал, там мене тримали до 26-го березня.
Миколі пригрозили: якщо не здасть позиції ЗСУ, йому не нададуть медичну допомогу і просто ампутують поранену руку.
Микола Бурлака, переселенець з Маріуполя:Звичайно, я їм на це відповів, що нічого не знаю!
Хлопець каже: нестерпний біль, коли йому відрізали руку, пам'ятає досі.
Микола Бурлака, переселенець з Маріуполя:
Коли почали до нервів, до кістки доходити, там такі болі були! Після цього мене відвезли в палату, а через 5 хвилин прибігають знову - руку не дошили, пішла знову кров і почали живцем дошивати, сказали: терпи!
Чотири місяці полону. Оленівка. Там над ув'язненими постійно знущалися, пригадує Микола. Били, саджали на електричні стільці, а за українську мову могли застрелити.
Микола Бурлака, переселенець з Маріуполя:
У їдальню йшли одне за одним, і нас з обох боків били кийками!
Зараз Микола разом з дружиною та сином живе у квартирі родичів у Чернігові. Через те, що у чоловіка немає руки, йому відмовляють у роботі.
Щоб довести, що з ампутацією можна жити повноцінно, маріуполець навчився усе робити однією рукою і навіть захопився різьбою по дереву.
Микола Бурлака, переселенець з Маріуполя:Я намагаюся все сам робити, допомоги ні в кого не прошу.
Своєю творчістю Микола ділиться на своїй сторінці у ТікТок. Так про нього дізналися SММ-копірайтери та вирішили допомогти.
Євген Болибік, SMM-копірайтер:
Я почав збирати команду. Я зателефонував на наступний день друзям, запитав друзів, як ми можемо йому допомогти, і загалом описав цю всю історію, але, знову ж таки, не в деталях. Вони кажуть, ми можемо зробити сайт.
Команда небайдужих розробила для Миколи професійний сайт, на якому можна дізнатися, що пережив маріуполець і придбати його дерев'яні вироби.