В Ужгороді відкрили Центр ветеранського розвитку [ Редагувати ]
Здобути новий фах, підвищити рівень своїх професійних навичок, а також втілити у життя свої підприємницькі ініціативи зможуть ветерани Закарпаття. В Ужгороді запрацював осередок для ветеранів російсько-української війни. Центри розвитку ветеранів працюють вже у 19 містах України і є частиною Національної стратегії створення безбар'єрного простору. Чому навчатимуть ветеранів в Ужгороді - про це далі в сюжеті наших кореспондентів.
Від нульового циклу від замовлення солдатського до відправки на фронт, до програмування до виготовлення на 3-д принтері скидів і так дальше. Це уже працює, інженери є.
Навчити збирати, тестувати та керувати дронами - одна з освітніх програм, над якою працюють фахівці Ужгородського університету. Усю технічну базу заклад має, бо різні БПЛА майструють вже пів року. Освітню програму готують для новоствореного в Ужгороді Центру ветеранського розвитку.
Володимир Смоланка - ректор ДВНЗ "Ужгородський національний університет":
Для когось це буде підвищення кваліфікації, для когось це буде зовсім нова освітня програма. Наприклад, людина може отримати апгрейт своєї програми, яку він закінчив по реабілітації, і буде працювати допустимо з ветеранами, які прийшли після війни в плані фізичної реабілітації, а ми ж розуміємо, хто краще знає питання фізреабілітації, як не сам ветеран.
Основне завдання центру - забезпечити професійну реінтеграцію ветеранів та їхніх родин. Тут можна здобути новий фах, підвищити рівень своїх професійних навичок, а також утілити в життя підприємницькі ініціативи. Навчання планують розпочати вже восени. Наразі активно працюють над розробкою цікавих та корисних у регіоні освітніх програм.
Федір Шандор - керівник Центру ветеранського розвитку в Ужгороді:
Цей центр буде мати свою спеціалізацію на вимогу і суспільства, і часу. Тому воно буде змінюватися щосеместру. Департамент соціального захисту населення, при якому є структура у справах ветеранів, вони оголошують серед громадських організацій, серед військовослужбовців, військ, частин, запрошують, і нам дають уже сформовану пропозицію.
Розроблені програми затверджуватимуть у Мінветеранів. Вони - частина безбар'єрного простору в Україні та створення "Інституту фахівця супроводу ветеранів".
Максим Кушнір - Заступник Міністра у справах ветеранів України:
Хто це, фахівці супроводу ветерана? Це фактично людина - місток між державними органами, які надають послуги якраз по ветеранській політиці, це людина, яка супроводжуватиме ветерана. Це і житло, це і освіта, це і питання щодо реабілітації.
Саме ця спеціальність зацікавила Олександра. Чоловік відслужив добровольцем майже 2 роки. На фронті втратив ногу. Нині вже працює у ветеранському просторі в Ужгороді і планує покращити свої навички.
Олександр Сушанін - ветеран:
Сам стикнувся з цим. Ну, оббивати ці пороги жуть, а люди вертаються психічно неврівноважені, і я знаю, скільки сам пройшов. Найважче спілкуватися з мамами загиблих. Треба психологічно навчитися з ними кожне слово підбирати, і я не знаю навіть як, чесно кажучи.
Освітні програми розроблені в рамках потреб області на ринку праці. Центри розвитку ветеранів уже працюють у 19 регіонах країни.